Alonso chce zůstat u Ferrari do konce kariéry

Přestup jinam by byl krokem zpět.
Fernando Alonso si splní sen, od příštího roku bude závodit pro Ferrari. Doufá, že ve formuli 1 tým už nikdy nezmění.

"Opravdu si myslím, že Ferrari bude mým posledním týmem. Jak jsem řekl, odchod z Ferrari a přestup jinam je krokem zpět. Ferrari je víc než tým a chci tam ukončit svojí kariéru," řekl.

Španěl má s Maranellem smlouvu na tři sezóny, existují však opce na její prodloužení. S Ferrari by chtěl dosáhnout velkých úspěchů po vzoru Michaela Schumachera.

"Samozřejmě to nebude snadné a chtěl bych dokázat to samé co Michael, zvítězit v mnoha šampionátech, ale myslím, že to bude velmi těžké. Jdu do nejlepšího týmu pro mou kariéru. Ferrari a já sdílíme mnoho věcí, jako je vášeň pro soutěžení, vždy odevzdáme 100 procent v každém závodě. Myslím, že je to nejlepší destinace mé kariéry," uvedl.

Alonso zároveň popřel spekulace, podle kterých si měl s sebou přivést do Ferrari některé své inženýry. V Maranellu umí stavět dobré vozy a příští rok se podle něj vrátí Ferrari na vrchol, stejně jako McLaren.

Španěl věří, že si bude dobře rozumět s týmovým kolegou Felipem Massou. Kdo přijde do Renaultu jako jeho náhrada, Alonso neví, ale doporučil svého kamaráda.

"Víte, že vysoko hodnotím Kubicu. Je to jeden z mých nejlepších přátel a jeden z nejlepších jezdců na světě. Pokud tu možnost mají, doporučuji ho," prohlásil Alonso.
Další článek: Räikkönen: Ještě nemohu říci, co příští rok bude