Alonso chce především body. Tuší, že Red Bull bude rychlejší

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Klepněte pro větší obrázekFernando Alonso chce ze své dnešní pole position vytěžit velkou porci bodů. Přiznal, že oba jezdci Red Bullu, kteří budou startovat hned za ním, jsou pravděpodobně rychlejší.

„Pokusíme se vyhrát, ale abych byl upřímný, a taky realistický, náš cíl bude sesbírat slušné množství bodů. Potřebujeme je do poháru konstruktérů,“ řekl Alonso.

„Zítra chceme skončit na stupních vítězů a pole position nám k tomu dává příležitost. Tentokrát budeme agresivní. Kdybychom startovali těžcí, mohli bychom být tak osmí, devátí,“ vysvětlil.

Renault se už měsíce snaží odpoutat se ze středu pole a postoupit dopředu. Nejnovější balík vylepšení, se kterým tým jezdil už v Německu, zdá se zabírá.

„Vypadá to, že nové součástky fungují opravdu dobře. Snad se druhá půlka sezony ponese v podobném duchu. Doufejme, že budeme schopní bojovat o finálovou část kvalifikace a první pětku trochu častěji,“ řekl Alonso.

Oslavy kvalifikačního vítězství Španělovi zkomplikovalo zhroucení časomíry v samém finále. Místo výbuchu radosti Alonso v parc fermé zmateně debatoval s ostatními jezdci a vyzvídal, kdo měl jaký čas. Zisk pole position mu zástupci FIA potvrdili až po několika minutách.

Je to první pole position pro Renault od Velké ceny Číny v roce 2006 a první pro Alonsa od závodu v Monze v roce 2007. Tehdy ji získal za McLaren.

Nelson Piquet skončil v kvalifikaci až patnáctý. Z první části sice postoupil na poslední chvíli pátým nejlepším časem, v té druhé už to ale nezvládl. „Věděl jsem, že to v kvalifikaci bude těžké. V druhé části byl hodně provoz. Zítra bude zásadní dobře odstartovat. Udělám všechno pro to, abych zajel dobrý závod,“ řekl Piquet.

Piquet jede v Maďarsku se stejným autem, jako má Alonso. Renault mu tím prý dává poslední šanci předvést se. Některá zahraniční média už berou jako hotovou věc, že Piquet u Renaultu po tomto závodě končí. Mělo se tak údajně stát už po Velké ceně Německa, ale stáj se nakonec rozhodla dát Brazilci ještě možnost sednout do vylepšeného vozu.
Další článek: Hamilton: Je skvělé opět bojovat o první řady na roštu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.