Alonso chce potěšit tifosi a dojet na stupních vítězů

Vedení Ferrari si jistě vnitřně přálo poněkud jiný kvalifikační výsledek. Na lepší než čtvrté místo zásluhou Fernanda Alonsa to ale nebylo. Španělská hvězda se to pokusí napravit v závodě.
Alonso chce potěšit tifosi a dojet na stupních vítězů

Čtvrté místo v kvalifikaci je podle Alonsova vyjádření lepší, než sám očekával. Vstup do závodního víkendu totiž v podání Ferrari nebyl úplně ideální.

"S výsledkem jsem spokojený, naše šance v závodě jsou díky němu slušné. Můžeme bojovat o stupně vítězů, pokud dobře odstartujeme a neztratíme se v úvodní šikaně. Víkend byl dosud dost komplikovaný, nikdy jsme nebyli dostatečně rychlí. Na voze jsme změnili hodně věcí. Poslední dny jsou hodně hektické. Zisk druhé řady je proto dobrou zprávou.

Otazník pro zítřek visí nad opotřebováním pneumatik a rychlostí v závodě. V neděli jsme obvykle bývali lepší než v sobotu, a tak uvidíme, jak to bude tentokrát. Věřím, že přestože jsme zde dosud nebyli příliš silní, bude závod povedený," řekl Alonso, který je zvědavý na úroveň přítlaku v závodě, jelikož DRS půjde využívat na rozdíl od kvalifikace jen na dvou místech.

Felipe Massa si dnes vyjel šestou startovní pozici.

"Když vezmeme v úvahu všechny faktory, byla to dobrá kvalifikace, ačkoliv rozhodně nebyla jednoduchá. Věděli jsme, že vozy soupeřů jsou velmi rychlé. Výsledek je zhruba takový, jaký jsme očekávali. Ve třetí části kvalifikace jsem se dobře zachytil Michaela, ale pak jsem to přepískl a ve druhé šikaně a v zzatáčkách Lesmo jsem ztratil čas. Možná jsem mohl být o dvě místa výše, ale nic víc. Očekávám, že závod bude velmi vyrovnaný. Jedním z klíčových faktorů bude opotřebení pneumatik. Tento závod bude pro Ferrari velmi důležitý a doufám, že se fanoušci budou mít z čeho radovat,“ prohlásil Massa.

Diskuze (39) Další článek: Kvalifikace šla podle plánu, zní z Mercedesu