Alonso chce méně závodů, dvacet je moc

Fernandu Alonsovi přišla loňská sezóna až moc dlouhá, zbylo jen málo času na odpočinek, a proto by uvítal nižší počet Grand Prix v kalendáři.
Alonso chce méně závodů, dvacet je moc

V roce 2012 odjela formule 1 poprvé ve své historii 20 závodů během jedné sezóny. Bernie Ecclestone plánoval stejný počet Grand Prix už na rok 2011, ale kvůli Bahrajnu mu to nevyšlo. Letos 20 závodů zřejmě znovu nebude, a to kvůli New Jersey.

"Loni to byla velmi dlouhá sezóna," hodnotil Alonso. "Měli jsme akce až do 20. prosince a volno pak jen přes Vánoce. Pár dní volna mít ještě budeme. Chtěl bych méně závodů."

"Testovat začínáme v únoru a pak závodíme skoro až do prosince. Je to mnoho měsíců a je těžké zůstat konzistentní mentálně a fyzicky."

Formule 1 sice mívá měsíční letní přestávku, ale ta nestačí. Z Alonsova pohledu je důležitá celková délka sezóny. Proto pokud bude letos jen 19 závodů, uleví se mu jen částečně, jelikož letošní sezóna skončí jen o den dřív než ta loňská.

"Formule 1 je velmi dobré představení, ale 19 závodů je OK, možná dokonce 18. To by pomohlo, také by to chtělo víc testů," dodal.

Diskuze (62) Další článek: Zákulisí Wrooomu