Alonso chce dokázat, že stále patří mezi nejlepší, myslí si Domenicali

Ferando Alonso vloni odjel 500 mil Indianapolis. Letos už má za sebou start v Daytoně a čeká to téměř celá sezóna WEC a to včetně Le Mans.
Alonso chce dokázat, že stále patří mezi nejlepší, myslí si Domenicali

„Fernando hledá výzvy mimo F1, protože jeho tým prochází obtížným obdobím,“ řekl Domenicali pro Corriere dello Sport.

„Chce ukázat své schopnosti, aby prokázal, že je stále jedním z nejlepších jezdců na světě.“

Alonsa čeká až 27 závodů. Možná kvůli němu pozmění kalendář

Alonsa čeká až 27 závodů. Možná kvůli němu pozmění kalendář

Podle současného šéfa Lamborghini a bývalého šéfa Scuderie patří Alonso mezi tři nejlepší jezdce formule 1, mezi které počítá ještě Sebastiana Vettela a Lewise Hamiltona.

„Kdo je silnější než on? Hamilton? To je těžké posoudit. Někdo je lepší v závodě, někdo v kvalifikaci, někdo po mentální stránce. Dnes jsou mezi třemi nejlepšími Alonso, Hamilton a Vettel. Rozdíl mezi nimi je minimální a závisí na vozech, které řídí.“

Domenicali se domnívá, že letošní sezóna začne tam, kde skončila ta loňská. „Myslím, že uvidíme souboj mezi Ferrari a Mercedesem, ale nemůžeme zapomenout na Red Bull, který určitě vyhraje několik grand prix.“

Lamborghini zatím vstup do formule 1 neplánuje. „Pro Lamborghini to není prioritou. Určitě ne v nejbližších pěti letech,“ dodal Ital.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (127) Další článek: Force India: Abychom udrželi čtvrté místo, musíme získávat stupně vítězů
16:32 | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
10:49 | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.
21. ledna | HWA bude spolupracovat ve F2 s týmem Arden. Šance pro juniory Mercedesu...
20. ledna | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.