Alonso chce dál bojovat, zlomový podle něj bude Silverstone

Navzdory velmi nepříznivé situaci v šampionátu nevzdává Fernando Alonso boj o titul. Ferrari má ještě šanci, pokud se mu podaří dostatečně vylepšit auto.
Alonso chce dál bojovat, zlomový podle něj bude Silverstone

Alonso po závodě v Monaku řekl, že Vettel je velmi blízko vítězství v letošním šampionátu. "Hned po závodě jsem uvedl, že boj o titul je čím dál těžší, jestli ne rovnou nemožný. Jistě, pokud Vettel vyhraje závod, ve kterém jsme cítili šanci na vítězství, tak přijde zklamání, ale neznamená to, že nebudeme dál tvrdě pracovat na trati a doma při vývoji vozu," ujistil španělský jezdec.

"Ztráta v šampionátu se neustále zvětšuje, je snadné si to spočítat, ale tým ani já nejsme zvyklí házet ručník do ringu. Už dnes (v pondělí) jsem hovořil s inženýry o nových dílech, které budeme mít v Montrealu, ale především o zlepšení, kterého musíme dosáhnout v Silverstonu, když budeme zpět na trati, která vyžaduje velký aerodynamický přítlak. Tam skutečně uvidíme, jak naše sezóna dopadne. Do té doby si chceme a musíme věřit."

Alonso si také znovu posteskl nad přerušením závodu v Monaku. Věří, že měl na dosah první letošní vítězství. "V druhé části závodu jsem po zastávce v boxech šetřil pneumatiky, abych byl připraven v závěrečných kolech, kdy jsem doufal, že je budu moci maximálně využít, pokud by měl Sebastian problémy se svými pneumatikami, vzhledem k tomu, že na nich jel hodně kol," řekl. "Bohužel ten plán nevyšel, ale je třeba to akceptovat, protože víme, že takové věci se v Monaku stávají často."

Další článek: Hamilton se za Monako omluvil všem, včetně Massy a Maldonada

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.