Alonso chce bojovat o první desítku, Buttona zatím trápí přilnavost

Pátek byl pro McLaren smíšený, oba jezdci zastavili na trati s problémy.
Alonso chce bojovat o první desítku, Buttona zatím trápí přilnavost

Fernando Alonso (11./9.)

Dvojnásobný mistr světa vidí ve Velké ceně Singapuru příležitost vyjet slušný výsledek. Je si však vědom konkurence ze strany Force Indie a Toro Rosso, s jejichž jezdci chce svést bitvu o závěrečné pozice v první desítce.

„Jeli jsme sem s poměrně velkým očekáváním, ačkoliv, abych byl fér, řekl bych dopředu, že nás čekají okruhy, které by nám měly sedět více než Singapur,“ začal Španěl, kterého na konci druhého tréninku zastavil problém s převodovkou.

„Zítra budeme muset bojovat, abychom se dostali do Q3, protože si myslím, že jak Force India, tak Toro Rosso tady vypadají poměrně silně. Snad se nám ale přes noc podaří najít pár desetin, abychom s nimi mohli v kvalifikaci bojovat o poslední tři, čtyři místa v první desítce.“

„Naším největším problémem je celkový nedostatek přilnavosti. Pro zítřek budeme muset trochu zlepšit přítlak, musíme také zajistit, aby nám pneumatiky fungovaly lépe na jedno kolo. Budeme tvrdě pracovat, abychom těchto dvou cílů dosáhli. Tady není snadné předjíždět, takže dobrá pozice na roštu bude důležitá.“

Jenson Button (16./12.)

Týmový kolega Jenson Button tolik optimistický není. Páteční tréninky nevyšly podle jeho představ. V úvodu prvního tréninku ho přibrzdil problém v palivovém systému. Celkově mu pak chyběla přilnavost, z čehož plynula neuspokojivá rychlost.

„Když jsem zastavil na trati, měl jsem štěstí, že mě zatlačili zpátky do boxů, protože na okruhu nebyla žádná díra, kde bych auto zaparkoval,“ řekl Button.

„Naše tempo není tak dobré, jak jsme dnes očekávali. Výsledkem je, že před sebou máme poměrně hodně práce, než budeme tak konkurenceschopní, jak chceme tento víkend být.“

„Dnes se nám zkrátka nepodařilo najít přilnavost, budeme tedy muset učinit pořádný krok, abychom byli konkurenceschopní.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Také Ferrari může v Singapuru potrápit Mercedes, věří Räikkönen

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen