Alonso čerpá energii z domácí atmosféry

Dvojnásobnému světovému šampionovi se v Barceloně dostalo královského přijetí. Očekávání domácích fanoušků jsou vysoká.
Foto: Getty Images / David Ramos
Alonso čerpá energii z domácí atmosféry | Foto: Getty Images / David Ramos

Fernando Alonso (6./2.)

Právě ve Španělsku si Alonso připsal své dosud poslední vítězství ve formuli 1. Stalo se tak před deseti lety, tehdy v barvách Ferrari. Podaří se mu na úspěch navázat i v týmu Aston Martin?

„Řekli mi, že 67 % týmového oblečení na tribunách je zelené. Vracíme se tak do let 2005-2006, kdy byly ochozy také jednobarevné. Cítím podporu fanoušků, tu speciální energii. Jsou úžasní. Když jsem na trati, nemůžu je slyšet, ale vnímám je, cítím jejich entusiasmus. Doufám, že jim budu moct předvést pořádnou show.

Vylepšení na autě fungují, určitě. Nestalo se nám, že by nějaká nová součástka nepomohla. Platí to už od Bahrajnu. Jsem spokojený. Uvidíme, jak si budeme stát, až všichni pojedou naplno.

Je to tu hodně těsné, jedna nebo dvě desetiny tu znamenají skutečně moc a v klasifikaci vás posunou na zcela jiné pozice. Časům samotným proto nevěnuji tak velkou pozornost.

Splnili jsme program, který jsme si před tréninky vytyčili. Je to dobré, porozuměli jsme pneumatikám. Trať je o něco pomalejší, než jsme předpokládali. Počítáme, že se ještě zrychlí. Také potřebujeme ještě doladit nastavení,“ prozradil Alonso.

Lance Stroll (15./18.)

Kanadský závodník byl po trénincích ve zcela jiném rozpoložení než Alonso. Vůz ho neposlouchal tak, jak by si představoval.

„Soustředili jsme se na testování různých nových komponent a na poznávání nového prototypu pneumatik Pirelli. Měli jsme díky tomu napilno. Máme spoustu dat, která v průběhu dneška můžeme zanalyzovat. Snad se nám před kvalifikací podaří zlepšit, jelikož auto není zrovna tam, kde bych si ho přál mít.

Startovní pole je tu nesmírně vyrovnané. Víme, jak důležité je nalézt pár desetin k dobru, a děláme maximum, abychom se skutečně zlepšili,“ slibuje Stroll.

Další článek: Verstappen si pochvaluje staronový barcelonský okruh

Témata článku: , , ,