Alonso čeká těžký závod

Ve čtvrtek odpoledne proběhla tradiční tisková konference, na které nemohl chybět domácí pilot Fernando Alonso. Podle dvojnásobného mistra světa bude Španělsko pro Ferrari těžkým závodem.
Alonso čeká těžký závod

Alonso v Číně poměrně nečekaně vybojoval první letošní stupně vítězů pro Ferrari a bylo zřejmé, že maranellská stáj udělala pořádný krok vpřed. Už krátce po závodě ale Alonso zdůraznil, že jeho umístění není žádným bianko šekem pro další závody.

Na čtvrteční tiskové konferenci rodák z Ovieda připomněl, že Španělsko bude velmi těžkým závodem.

„Víme, že to bude těžký víkend. Kdybych vám řekl, že budu bojovat o stupně vítězů, lhal bych. Nejsme tam, kde bychom chtěli být. Máme určitou ztrátu na top týmy a to zejména na Mercedes. Budeme se snažit dostat se blíže, ale musíme dělat větší kroky, než ostatní týmy”, říká Alonso. 

Pilot Ferrari se domnívá, že pokud už bude jeho tým bojovat vpředu, bude to hlavně díky charakteristikám trati než v důsledku vývoje.

Další článek: Pérez nechápe, kam se poděla forma McLarenu

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen