Alonso: Bylo by smutné, kdybych nezískal víc titulů

Fernando Alonso předpokládá, že až ukončí kariéru ve formuli 1, bude mít víc než dva tituly mistra světa. Jinak by to bylo smutné.
Alonso: Bylo by smutné, kdybych nezískal víc titulů

V posledních letech se Alonso těší pověsti jednoho z nejlepších pilotů na startovním roštu, ale vítězství v šampionátu mu unikají. Nemrzí ho to?

"Trochu ano," přiznal v rozhovoru pro BBC. "Pořád věřím, že před sebou mám mnoho let, abych dohnal některé šampionáty, které jsem asi mohl vyhrát, jako ty v letech 2010 a 2012, to jsou jasné příklady."

To znamená, že Španěl počítá s rozšířením své sbírky, statistiky by se neměly zastavit u titulů z let 2005 a 2006.

"Uvnitř si pořád myslím, že až půjdu do důchodu, budu mít víc než dva. Nevím kolik, ale budu mít víc než dva."

"Pokud se mi to nepodaří, bude to škoda, bude to smutné, protože jsem měl tolik příležitostí. Ale teď si myslím, že jich budeme mít víc a ty příští nám neutečou."

Největší překážkou v zisku dalších triumfů byl Alonsovi Sebastian Vettel. Dominance Red Bullu se tak trochu podepsala na morálce Ferrari.

"Uvnitř týmu je hodně frustrací, o tom není pochyb," potvrdil pilot Scuderie. "Doufali jsme každý rok, že se nám bude dařit a že budeme bojovat o šampionát."

"Když Red Bull dominuje tomuto sportu jeden rok, je to OK. Mají skvělou aerodynamiku, mají skvělý tým. Když se to děje dva roky, frustrace trochu rostou, ale může to být díky foukání výfuky, dvojitému difuzoru nebo něčemu takovému."

"Když se to děje pravidelně každý rok, je tu víc frustrací a atmosféra v ostatních týmech se zhoršuje směrem ke špatné náladě, řekněme. Takže je to na nás, nemůžeme se tím nechat srazit. Je čas podávat ještě lepší výkony. Je čas pracovat ještě tvrději. A snažíme se motivovat jeden druhého."

"Ale zvenčí je normální, že dostáváme jen zlé zprávy a zlé otázky. Protože jsme Ferrari, měli bychom mít výsledky, vyhrávat závody, soupeřit s nejlepšími. Neděláme to, takže zlé otázky nebo smutné pocity venku a u našich fanoušků jsou pochopitelné."

Opačně je to u Red Bullu, který jede na vítězné vlně. Vettel má už čtyři tituly a jen se diskutuje o tom, jestli už patří mezi historické velikány, jako jsou Fangio, Schumacher nebo Prost.

"To ukáže čas," míní Alonso. "Má před sebou ještě hodně let. Je mu 26 let, takže až bude mít auto jako ostatní, tak jestli vyhraje, dostane se mu velkého uznání a bude jednou z legend formule 1."

"Když jednoho dne bude mít auto jako ostatní a bude čtvrtý, pátý, sedmý, tak ty čtyři tituly pro něj bude špatnou zprávou, protože lidé je budou brát ještě hůř než teď. Takže Sebastiana čekají zajímavé časy."

Další článek: Pátek v Interlagosu: Přípravy spláchl déšť

15:39 | Carlos Sainz odjel dopoledne ve Fioranu s vozem z roku 2018 celkem 59 kol / 176 km.
14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.