Alonso by v marussii nebyl o půl sekundy rychlejší, oponuje Chilton

Max Chilton nesouhlasí s názorem svého bývalého technického ředitele Pata Symondse, podle něhož tým Marussia brzdí nezkušení nováčci.
Alonso by v marussii nebyl o půl sekundy rychlejší, oponuje Chilton

Symonds vysvětlil, že si přínosy top jezdce spočítali už před lety. "U Renaultu jsme dlouze diskutovali o Fernandovu přínosu k času na kolo, protože je velmi drahý," uvedl.

"Ale došli jsme k tomu, že Fernando má cenu půl sekundy ve srovnání s normálním jezdcem. Ve srovnání s našimi jezdci (Chiltonem a Bianchim) je to možná trochu víc, protože prostě nemají zkušenosti. Máme svázané ruce. Potřebujeme jezdce, kteří také přinášejí peníze."

Chilton byl na tento komentář dotázán během moskevské akce City Racing a vyjádřil jasný nesouhlas.

"Tým formule 1 neakceptuje jezdce, kteří nedokáží získat z vozu maximum. Neřekl bych, že je toho ve voze o moc víc. Nevěřím, že je to půl sekundy, ale souhlasím, že čím víc zkušeností máte, lidi jako jsou Alonso, Jenson a Lewis, kteří tu jsou dlouho, dokáží z něj dostat o trochu víc."

Další článek: Nižší rychlost v boxech prodlouží zastávky, v Maďarsku o několik sekund

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.