Alonso by v Belgii dojel druhý, říká šéf Ferrari

F2012 si s tratí ve Spa rozumělo, takže je šéf Ferrari Stefano Domenicali přesvědčený, že Fernando Alonso přišel o druhé místo.
Alonso by v Belgii dojel druhý, říká šéf Ferrari

Alonso se stal jednou z obětí Grosjeanovy chyby po startu závodu, takže v GP Belgie odjel jen několik desítek metrů. "Je to škoda, protože jsme měli získat dobrý výsledek," řekl Domenicali. "Když se podíváte, jak se závod vyvíjel, Fernando mohl být snadno na pódiu, snadno mohl být druhý."

"To se samozřejmě lehce říká, ale vzhledem k tomu, co se talo a jaké jsme měli v závodě volby, můžu to říct s rozumnou dávkou jistoty. Místo toho se stalo, co se stalo."

Alonso naštěstí vyvázl z nehody bez následků a potvrdil, že se cítí stoprocentně fit a připraven na Monzu. Podle Domenicaliho nemá smysl na Belgii dál myslet, jednalo se události zcela mimo kontrolu týmu.

"Když se stane něco, co nesouvisí s vaší výkonností nebo spolehlivostí, a jde o smůlu, když jste ve špatnou chvíli na špatném místě, tak je třeba hodit frustraci za hlavu a soustředit se na výkon v Monze. To je klíčové, nejen protože budeme v Itálii, ale protože bojujeme o šampionát. Frustrace proto musí skončit."

Domenciali míní, že Belgie byla důkazem dalšího zlepšení Ferrari, proto je před domácím závodem mírný optimista. Jelikož ale všichni vyvíjejí pro Monzu speciální aerodynamické balíky s nízkým přítlakem, je nemožné cokoliv předpovídat.

Další článek: Ecclestone odmítá dát FIA více peněz, ta si je proto chce vzít od týmů

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10