Alonso by v Belgii dojel druhý, říká šéf Ferrari

F2012 si s tratí ve Spa rozumělo, takže je šéf Ferrari Stefano Domenicali přesvědčený, že Fernando Alonso přišel o druhé místo.
Alonso by v Belgii dojel druhý, říká šéf Ferrari

Alonso se stal jednou z obětí Grosjeanovy chyby po startu závodu, takže v GP Belgie odjel jen několik desítek metrů. "Je to škoda, protože jsme měli získat dobrý výsledek," řekl Domenicali. "Když se podíváte, jak se závod vyvíjel, Fernando mohl být snadno na pódiu, snadno mohl být druhý."

"To se samozřejmě lehce říká, ale vzhledem k tomu, co se talo a jaké jsme měli v závodě volby, můžu to říct s rozumnou dávkou jistoty. Místo toho se stalo, co se stalo."

Alonso naštěstí vyvázl z nehody bez následků a potvrdil, že se cítí stoprocentně fit a připraven na Monzu. Podle Domenicaliho nemá smysl na Belgii dál myslet, jednalo se události zcela mimo kontrolu týmu.

"Když se stane něco, co nesouvisí s vaší výkonností nebo spolehlivostí, a jde o smůlu, když jste ve špatnou chvíli na špatném místě, tak je třeba hodit frustraci za hlavu a soustředit se na výkon v Monze. To je klíčové, nejen protože budeme v Itálii, ale protože bojujeme o šampionát. Frustrace proto musí skončit."

Domenciali míní, že Belgie byla důkazem dalšího zlepšení Ferrari, proto je před domácím závodem mírný optimista. Jelikož ale všichni vyvíjejí pro Monzu speciální aerodynamické balíky s nízkým přítlakem, je nemožné cokoliv předpovídat.

Další článek: Ecclestone odmítá dát FIA více peněz, ta si je proto chce vzít od týmů

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00