Alonso by se mohl zúčastnit testů mladých jezdců

Je to paradoxní, ale je to tak. Renault a Alonso hledají cesty, jak posadit Španěla do letošního vozu.

Po Abú Dhabí se má konat jednodenní test mladých jezdců. Obecně se tomu tak říká, ale v minulosti jsme viděli ve vozech i jezdce, u kterých by slovo „mladý“ v kontextu průměrného věku pilota formule 1 nebylo úplně vhodné. Kritériem totiž nebyl věk ale množství odjetých grand prix (maximálně dvě).

Alonso nesplňuje ani jedno a ani druhé, ale Renault by ho přesto rád posadil do svého vozu.

Když byl Alonso potvrzen pro příští rok jako jezdec Renaultu (nově Alpine), vyloučily obě strany možnost, že by se Alonso posadil do vozu už letos. Cyril Abiteboul tehdy uvedl, že by to nemělo smysl.

Renault má ale poměrně slušné výsledky, a tak Alonsova chuť vzrostla.„Zpočátku byl přístup takový, že bude řídit, až bude řídit,“ řekl Abiteboul o Alonsovi v rozhovoru pro Motorsport.com. „Ale teď mám pocit, že má opravdu zájem si to vyzkoušet, dokonce i v současném autě. Hledáme tedy příležitost, jak to udělat.“

Jezdecké sestavy pro rok 2021: potvrzení jezdci, aktuální spekulace

Jezdecké sestavy pro rok 2021: potvrzení jezdci, aktuální spekulace

Abiteboul i nadále vylučuje Alonsův start v prvním tréninku. Marketingově by to bylo zajímavé, ale o test by moc nešlo. „Ale rádi bychom ho viděli v autě, protože cítím, že po něm hladoví.“

Pokud vyloučíme první tréninky, tak Renault a Alonso mnoho dalších možností nemají. Testování je zakázáno, Alonso by mohl usednout maximálně do staršího monopostu a to nedává smysl.

Na otázku, zda bude posezónní test v Abú Dhabí nejlepší šancí, Abiteboul řekl: „Ano, absolutně. Musíme zjistit, zda se to může stát na základě testovacích kritérií. Takže o tom mluvíme s FIA.“

Alonso má výhodu, že je volným jezdcem. Už dnes spolupracuje s Alpine, měl by usednout do simulátoru a nejspíše ho uvidíme také v garáži během některého z letošních závodů.

Další článek: Jediný bod z deseti závodů. Přesto Kubica návratu k BMW nelituje

19:27 | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
19:04 | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
14:16 | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
9:25 | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen