Alonso by se mohl zúčastnit testů mladých jezdců

Je to paradoxní, ale je to tak. Renault a Alonso hledají cesty, jak posadit Španěla do letošního vozu.

Po Abú Dhabí se má konat jednodenní test mladých jezdců. Obecně se tomu tak říká, ale v minulosti jsme viděli ve vozech i jezdce, u kterých by slovo „mladý“ v kontextu průměrného věku pilota formule 1 nebylo úplně vhodné. Kritériem totiž nebyl věk ale množství odjetých grand prix (maximálně dvě).

Alonso nesplňuje ani jedno a ani druhé, ale Renault by ho přesto rád posadil do svého vozu.

Když byl Alonso potvrzen pro příští rok jako jezdec Renaultu (nově Alpine), vyloučily obě strany možnost, že by se Alonso posadil do vozu už letos. Cyril Abiteboul tehdy uvedl, že by to nemělo smysl.

Renault má ale poměrně slušné výsledky, a tak Alonsova chuť vzrostla.„Zpočátku byl přístup takový, že bude řídit, až bude řídit,“ řekl Abiteboul o Alonsovi v rozhovoru pro Motorsport.com. „Ale teď mám pocit, že má opravdu zájem si to vyzkoušet, dokonce i v současném autě. Hledáme tedy příležitost, jak to udělat.“

Jezdecké sestavy pro rok 2021: potvrzení jezdci, aktuální spekulace

Jezdecké sestavy pro rok 2021: potvrzení jezdci, aktuální spekulace

Abiteboul i nadále vylučuje Alonsův start v prvním tréninku. Marketingově by to bylo zajímavé, ale o test by moc nešlo. „Ale rádi bychom ho viděli v autě, protože cítím, že po něm hladoví.“

Pokud vyloučíme první tréninky, tak Renault a Alonso mnoho dalších možností nemají. Testování je zakázáno, Alonso by mohl usednout maximálně do staršího monopostu a to nedává smysl.

Na otázku, zda bude posezónní test v Abú Dhabí nejlepší šancí, Abiteboul řekl: „Ano, absolutně. Musíme zjistit, zda se to může stát na základě testovacích kritérií. Takže o tom mluvíme s FIA.“

Alonso má výhodu, že je volným jezdcem. Už dnes spolupracuje s Alpine, měl by usednout do simulátoru a nejspíše ho uvidíme také v garáži během některého z letošních závodů.

Další článek: Jediný bod z deseti závodů. Přesto Kubica návratu k BMW nelituje

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00