Alonso by rád do první pětky

Grosjean se potýkal s brzdami.
Klepněte pro větší obrázekRenault by zítra rád získal první umístění na stupních vítězů v letošní sezoně. Na městském okruhu to ale nebude jednoduché. Fernando Alonso se kvalifikoval pátý, Romain Grosjean bude startovat až předposlední.

„Asi bude složité dostat se na stupně vítězů, ale první pětka by měl být náš hlavní cíl,“ řekl Alonso. „V tréninku jsme nebyli nijak úžasně rychlí, takže bychom se do zítřka potřebovali o trochu zlepšit,“ poznamenal.

Alonso postupoval z první části až čtrnáctý. Šéf týmu Bob Bell připustil, že tým měl problémy. „Fernando zrychlil až v druhé části. Mohlo to být tím, že mírně klesla teplota trati nebo se vylepšila její přilnavost. Ať už to bylo čímkoliv, zlepšila se rovnováha auta,“ popsal.

„Je fér říct, že jsme těžili z Barrichellovy nehody, ale i tak to bylo slušné představení, vzhledem k tomu, jak jsme vypadali před kvalifikací,“ dodal.

Nehoda Rubense Barrichella přervala finálové klání půl minuty před koncem třetí části. Někteří jezdci tak nemohli dokončit své nejrychlejší kolo. Původně pátý Barrichello navíc dostal penalizaci za výměnu převodovky a Alonso se tak z šestého místa na roštu posunul na páté.

Mladíček Grosjean ani jeho mechanici se dnes nedokázali vypořádat s problémy s brzdami. Výsledkem je devatenáctá příčka. „Nevypovídá to o skutečné síle toho auta. Zůstávám pozitivní a chci si z této náročné trati odnést cenné zkušenosti,“ řekl Grosjean.
Další článek: Nejlehčí vozy mají Vettel a Heidfeld, nejtěžší Sutil

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.