Alonso by měl v IndyCar velký úspěch, ale pochybuji, že bude mít zájem, říká Brown

McLaren v roce 2020 vstoupí na plný úvazek do IndyCar. Bude to s Fernandem Alonsem? Zatím to vypadá, že nebude... minimálně ne pro celou sezónu.
Alonso by měl v IndyCar velký úspěch, ale pochybuji, že bude mít zájem, říká Brown

McLaren minulý týden oznámil, že vstupuje do IndyCar, kde bude spolupracovat s Arrow Schmidt Peterson Motorsport. Stáj z Wokingu se v IndyCar v poslední době objevila dvakrát. V roce 2017 a 2019 nasadila jeden vůz v Indy 500, se kterým jel Alonso. Letošní účast skončila fiaskem,. Alonso se nekvalifikoval do závodu. Uvidíme ho příští rok ve voze McLarenu znovu?

„Fernando zůstává smluvním jezdcem McLarenu a samozřejmě velkým přítelem McLarenu,“ řekl Zak Brown, kterého cituje Motorsport.com. 

„Nemyslím si, že se vytratila jeho touha vyhrát Indy 500, nebo naše touha zkusit to s ním.“

McLaren vstupuje na plný úvazek do IndyCar. Bude spolupracovat s týmem Marcuse Ericssona

McLaren vstupuje na plný úvazek do IndyCar. Bude spolupracovat s týmem Marcuse Ericssona

„Uvidím Fernanda na Grand Prix Itálie. Je dobře informován o všem, co se děje s našimi aktivitami v IndyCar a to už dlouohou dobu.“

„Nemyslím si, že se jeho touha vyhrát Indy 500 poklesla. Neprojevil zájem, ale měl bych dodat, že o celou sezónu v IndyCar. Za 20 let odjel mnoho závodů a myslím, že si chtěl vzít druhou polovinu letošního roku, aby viděl, co chce dělat v budoucnu.“

„Myslím, že by byl v IndyCar výjimečným talentem. Podle toho, jak ho znám a jak poznám jeho styl jízdy, tak si osobně myslím, že by byl by nesmírně úspěšný a vítán a užíval by si to.“

„Ale Fernando je typ člověka, kterému postavíte příležitost před něj a necháte ho, aby se rozhodl. Za měsíc to s ním proberu, ale neočekával bych, že bude chtít odjet v roce 2020 celou sezónu.“

Foto: IndyCar

Váš názor Další článek: Neskutečné, říká Albon o přestupu do Red Bullu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00