Alonso by byl rád, kdyby Button příští rok zůstal

Jenson Button ještě stále nemá jisté, že příští rok zůstane u McLarenu. Jeho týmový kolega by byl ale rád, kdyby mistr světa z roku 2009 u týmu zůstal.
Alonso by byl rád, kdyby Button příští rok zůstal

„Jenson byl celou sezónu docela dobrý,“ říká Alonso pro Autosport. „Pracujeme spolu velmi úzce, abychom pomohli týmu. Zkušenosti, které Jenson má, jsou velmi, velmi důležité pro novinky, které jsme nasadili na auto – ať už jde o pohonnou jednotku nebo aerodynamiku. Pokud Jenson zůstane, myslím, že to bude dobrá věc pro tým.“

Na druhou stranu je ale Alonso připraven i na jiného týmového kolegu. Přestože Eric Boullier prohlásil, že si tým Buttona ponechá, jisté to ještě není a McLaren by mohl sáhnout po mladším a levnějším jezdci.

„Pokud se rozhodnou, že potřebují něco změnit, tak to bude mít výhody i nevýhody pro tým. Jediné, co mohu říct, že spolupráce s Jensonem byla velmi, velmi produktivní pro tým, ale také pro mě. Naučil jsem se spoustu věcí.“  

Alonso si myslí, že bude učiněné rozhodnutí, které je nejlepší pro tým a doufá, že to bude ještě před Vánocemi.

Foto: McLaren

Další článek: Dostane Pirelli červenou kartu od FIA?

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen