Alonso: Budeme teď na hranici bodované desítky

Fernando Alonso si myslí, že McLaren může v Monaku pomýšlet na první body v letošní sezóně. Získat je prý mohl už v Barceloně.
Alonso: Budeme teď na hranici bodované desítky

„(Ve Španělsku) naše simulace ukazovaly až do odstoupení deváté místo, takže už byla první šance získat body. Monako bude druhá,“ řekl Alonso pro Sky Sports.

„Od této chvíle budeme v příštích dvou nebo třech závodech vždy na hranici 10. místa. Doufejme, že po Rakousku to bude jistější – sedmé, osmé místo, doufám. Je to cíl.“

Alonso tak potvrzuje slova svého týmového šéfa, podle kterého je do letní přestávky cílem získávat větší body. Ve středně dlouhém horizontu je ale Alonso možná trochu optimističtější.

Realista Boullier: Dobré body letos ano, pódia ne

Realista Boullier: Dobré body letos ano, pódia ne

„Pro závěrečnou část šampionátu – i když je to velmi ambiciózní cíl, jsem velmi optimistický – musíme být blízko pódiového umístění.“

Foto: McLaren

Další článek: Pérez: Monako není nejtěžší okruh

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.