Alonso bude ve F1 ještě tři nebo čtyři roky, myslí si de la Rosa

Bývalý jezdec formule 1 Pedro de la Rosa má k Alonsovi velmi blízko. Podle něj se Alonso nechystá odejít z formule 1.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
Alonso bude ve F1 ještě tři nebo čtyři roky, myslí si de la Rosa | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Alonsovi na konci roku končí smlouva s Alpine. Tým chce o jejím prodloužení mluvit po Velké ceně Velké Británie. Španěl nevyloučil, že by mohl přestoupit jinam – spekuluje se, že by o něj mohl mít zájem Aston Martin. Zatím to ale vypadá spíše tak, že se bude Alonso snažit naplnit svůj „El Plan“ ve francouzském týmu.

Ostatní mávali, on studoval. Alonso prozradil okolnosti svého dobrého startu

Ostatní mávali, on studoval. Alonso prozradil okolnosti svého dobrého startu

„Byl bych velmi překvapen, kdyby to byl Alonsův poslední rok ve formuli 1, protože je mu 40 let, ale fyzicky je na tom skvěle,“ řekl Pedro de la Rosa, kterého cituje SoyMotor.com, při prezentaci GP Španělska.

„Myslím, že předvádí své nejlepší závody. Je fit a má hlad. Fernando má před sebou ještě tři nebo čtyři roky.“

„Ve formuli 1 nakonec neodcházíte do důchodu kvůli věku, ale závisí to také na tom, zda jste měli nehody, zda jste se o sebe starali. Když s ním mluvíme, 24 hodin denně myslí jen na formuli 1, motokáry,.... Máme spoustu materiálu na mnoho let dopředu.“

Další článek: F1 Power Rankings: V Miami byli nejlepší Verstappen, Albon a Leclerc

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
9:45 | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00