Alonso bude hledat další výzvy. U Toyoty končí, nahradí ho Hartley

Toyota dnes potvrdila dřívější spekulace. Fernando Alonso na konci aktuální sezóny končí u týmu. Nahradí ho Brendon Hartley.

Fernanda Alonsa čekají poslední dva závody ve WEC s Toyotou. Už tuto sobotu se jede šestihodinový závod ve Spa. V červnu pak supersezóna skončí v Le Mans. Vůz číslo 8, ve kterém jezdí Alonso, je aktuálně první v průběžném pořadí šampionátu WEC.

Toyota potvrdila, že Alonso na konci sezóny končí. Ve voze číslo 8 ho vedle Nakadžimy a Buemiho nahradí Brendon Hartley. Bývalý jezdec Toro Rosso závodil ve WEC za Porsche. Je vítězem 24 hodin Le Mans a také dvojnásobným mistrem světa.

Video: Alonso si vyzkoušel vůz Toyota Hilux pro Dakar

Video: Alonso si vyzkoušel vůz Toyota Hilux pro Dakar

Alonso by se nemusel rozloučit s Toyotou jako takovou. Nedávno si vyzkoušel vůz Toyoty pro Dakar. Start ve slavném závodě nevylučuje. 

„Užil jsem si to, že jsem byl součástí Toyota Gazoo Racing ve WEC, ale tato kapitola končí,“ uvedl Alonso.

„Vítězství v závodě 24 hodin Le Mans je jedním z vrcholů mé kariéry a součást mé snahy o zisk trojité koruny. Vždy si vzpomenu na vítězství, kterého jsme vloni společně jako tým dosáhli.“

„Nyní je vhodná doba na to, abychom se postavili novým výzvám a existuje mnoho zajímavých příležitostí k objevování v Toyota Gazoo Racing.“

Foto: Toyota Gazoo Racing

Další článek: Ayrton Senna: před 25 lety odešla legenda formule 1

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.