Alonso bude Buttona v kvalifikacích porážet, odhaduje Watson

Dvojnásobný mistr světa podle bývalého pilota McLarenu dokáže v kvalifikaci dostat z vozu maximum.
Alonso bude Buttona v kvalifikacích porážet, odhaduje Watson

Bývalý jezdec McLarenu John Watson se domnívá, že Fernando Alonso bude mít díky rychlosti, kterou dokáže předvádět v kvalifikacích, po celou sezónu v souboji jezdců týmu z Wokingu nad Jensonem Buttonem výhodu.

Alonso se vrátil do McLarenu v době, kdy britská stáj obnovuje také svou spolupráci s Hondou coby dodavatelem motorů. Jeho stájovým kolegou přitom bude mistr světa z roku 2009 Button, který bude podle Watsona, jenž získal během svého pětiletého působení u McLarenu čtyři vítězství, tahat za kratší konec.

„Jenson je velmi chytrý člověk a jeho role je taková, že je to týmový hráč,” řekl pro GPUpdate.net Watson.

„Bude dělat všechno tak, jak to dělal vždycky, bude pracovat na problémech a bude se snažit dostat z auta maximum. Pro tým dosáhne nejlepších možných výsledků.

Button je rád, že má vedle sebe Alonsa

Button je rád, že má vedle sebe Alonsa

Jenson může nabídnout obrovské množství zkušeností, je to výjimečně dobrý závodník. Jeho slabinou by ale mohlo být to, že nedokáže auto v kvalifikačním režimu přinutit pracovat tak, jak to dokáže jeho týmový kolega a jak to bude předvádět Fernando.”

Právě to je podle Watsona hlavní aspekt, díky kterému bude Alonso před Buttonem také v konečném hodnocení šampionátu.

„Z pohledu bodů bychom měli říct Alonso,” odpověděl Watson na dotaz, kdo skonči v sezóně lépe.

„Ve Ferrari musel jezdit s autem, které bylo mnohdy hodně špatné. V kvalifikaci ho ale uměl dostat poměrně vysoko na startovní rošt, v úvodních kolech následně využil svých schopností a umění k tomu, aby se dostal do pozice, kterou si následně dokázal udržet.

Jenson by naopak mohl být trochu hlouběji na roštu a bude se muset probojovat pořadím vzhůru. To je hlavní rozdíl mezi oběma jezdci.”

Foto: McLaren-Honda

Další článek: Bourdais: Vergne dostane další příležitosti

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.