Alonso boj o titul zavrhl, soustředí se na Mercedes

Chce-li Španěl oddálit korunovaci Sebastiana Vettela, nesmí zítra dojet na horším než osmém místě. Přednost má nyní ale boj o druhé místo v Poháru konstruktérů.
Alonso boj o titul zavrhl, soustředí se na Mercedes

Osmé místo v kvalifikaci pro Fernanda Alonsa nenaplňuje očekávání. Pilot Ferrari se v Japonsku nesnaží o zázraky, ale za cíl si dává boj s Mercedesem. Myšlenky na zisk titulu mistra světa už podle všeho zavrhl. 

"Pokud Sebastian nevyhraje už tady, stane se tak v Indii či v Abú Zabí, neboť k tomu bude potřebovat čím dál obvyklejší výsledky. Nedáváme si za cíl dojet v první osmičce jen proto, abychom si udrželi naděje. Pokusíme se dojet co nejvýše a nasbírat co největší počet bodů, a pokud možno být v cíli před Mercedesem. To je pro nás to hlavní - pokud před Indií nebude o titulu rozhodnuto, stejně to pro nás nic moc nemění. 

Opakujeme pořád to samé - nejsme v pozici, abychom s někým bojovali. Máme jisté problémy s rychlostí, které se v posledních závodech nezmění, jelikož nebudeme mít nové díly. Nejsem z toho frustrovaný, abych řekl pravdu. Čtyři roky ztrácíme na Red Bull sekundu. V Koreji jsme byli sedmí, byli jsme pomalí, sem jsme přijeli o pět dní později a nečekali jsme zázraky.

Každý víkend se snažíme odevzdat maximum, známe naše slabiny, ale i naše silné stránky - starty, strategii, opotřebování pneumatik. Obvykle se nám daří je v závodě využít k tomu, abychom získali mnoho bodů. I díky tomu můžeme být na druhém místě v obou šampionátech," řekl Alonso. 

Felipe Massa byl v kvalifikaci opět rychlejší než Alonso a vystartuje z pátého místa. Jeho jezdecký styl prý Suzuce sedí poněkud lépe než ten Alonsův. V závodě se prý žádné týmové režie nedočkáme. 

"Je to o způsobu, jakým řídíme. Fernando je obvykle agresivní vůči přední části vozu a možná tu trpěl nedotáčivostí. Některé tratě jeho stylu sedí, jinde se může trochu trápit. Zítra v závodě bude dobrý, to bezpochyby. Mark Webber se nemusí starat o Vettela, já se nemusím starat o Fernanda a naplno pojedou i Grosjean a Mercedes. Myslím, že závod je pro všechny otevřený," nechal se slyšet Massa. 

Další článek: Button si chtěl závěr kvalifikace užít, a přesně to také udělal

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00