Alonso bez třetího titulu z formule 1 odejít nehodlá

Fernando Alonso má ve formuli 1 ještě nevyřízené účty a bez třetího titulu z královny motorsportu odejít jen tak nehodlá.
Alonso bez třetího titulu z formule 1 odejít nehodlá

V roce 2010 přišel Fernando Alonso do Ferrari, aby získal svůj třetí titul. Přestože k němu měl dvakrát více než blízko, vždy se nakonec radoval Sebastian Vettel.

Letos sice Ferrari dokáže Red Bullu téměř konkurovat, ale pozici dominantního týmu převzal Mercedes.

V rozhovoru pro BBC se Alonso nechal slyšet, že třetí korunka je stále jeho největším cílem a jen tak se svého snu nevzdá. „Tři tituly znamenají krok vpřed. To neznamená, že nejsem spokojen se dvěma, ale třetí znamená posun na seznam velmi důležitých jmen“, říká Alonso.

„Byl jsem dvakrát blízko a doufám, že dostanu další příležitost a nenechám si ji znovu ujít“, dodává rodák z Ovieda, který před GP Kanady zavítal za sponzorskými aktivitami do New Yorku.

Na otázku, jak dlouho ještě může zůstat na špici, Alonso konkrétně neodpověděl: „Nevím, myslím, že mohu pokračovat ještě dlouho a vyhrávat a být konkurenceschopný… kolik let ale nevím, tři pět, sedm let?“

Alonso zároveň zdůrazňuje, že bude také záležet na tom, jak dlouho ho bude formule 1 bavit. Sám prý není fanouškem některých změn. „Nové vozy jsou těžší, pomalejší, těžko pochopíte, co auto dělá, nemůžete tlačit po celý závod. Tlačíte dvě kola a pak šetříte pneumatiky až do příští zastávky v boxech. Tohle není to, co jezdci chtějí.“ 

Alonso v rozhovoru také popřel jakékoliv zhoršení vztahů s Ferrari. S prezidentem Lucou di Montezemolem je prý v pravidelném kontaktu. „Bavíme se velmi, velmi často. Jednou týdně určitě, a když je závodní víkend, mluvíme spolu třikrát během víkendu. Někdy s ním mluvím více, než s vlastní rodinou“, dodává Alonso, který Ferrari stále věří a doufá, že v budoucnu dostane dobré auto. Všechny ingredience prý tým má.

„Jsem velmi hrdý, že jsem součástí tohoto týmu a vím, že vítězství s Ferrari bude znamenat více, než vítězství s jiným týmem.“

Další článek: Úvod k Velké ceně Kanady: na skok za velkou louži

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.