Alonso bez třetího titulu z formule 1 odejít nehodlá

Fernando Alonso má ve formuli 1 ještě nevyřízené účty a bez třetího titulu z královny motorsportu odejít jen tak nehodlá.
Alonso bez třetího titulu z formule 1 odejít nehodlá

V roce 2010 přišel Fernando Alonso do Ferrari, aby získal svůj třetí titul. Přestože k němu měl dvakrát více než blízko, vždy se nakonec radoval Sebastian Vettel.

Letos sice Ferrari dokáže Red Bullu téměř konkurovat, ale pozici dominantního týmu převzal Mercedes.

V rozhovoru pro BBC se Alonso nechal slyšet, že třetí korunka je stále jeho největším cílem a jen tak se svého snu nevzdá. „Tři tituly znamenají krok vpřed. To neznamená, že nejsem spokojen se dvěma, ale třetí znamená posun na seznam velmi důležitých jmen“, říká Alonso.

„Byl jsem dvakrát blízko a doufám, že dostanu další příležitost a nenechám si ji znovu ujít“, dodává rodák z Ovieda, který před GP Kanady zavítal za sponzorskými aktivitami do New Yorku.

Na otázku, jak dlouho ještě může zůstat na špici, Alonso konkrétně neodpověděl: „Nevím, myslím, že mohu pokračovat ještě dlouho a vyhrávat a být konkurenceschopný… kolik let ale nevím, tři pět, sedm let?“

Alonso zároveň zdůrazňuje, že bude také záležet na tom, jak dlouho ho bude formule 1 bavit. Sám prý není fanouškem některých změn. „Nové vozy jsou těžší, pomalejší, těžko pochopíte, co auto dělá, nemůžete tlačit po celý závod. Tlačíte dvě kola a pak šetříte pneumatiky až do příští zastávky v boxech. Tohle není to, co jezdci chtějí.“ 

Alonso v rozhovoru také popřel jakékoliv zhoršení vztahů s Ferrari. S prezidentem Lucou di Montezemolem je prý v pravidelném kontaktu. „Bavíme se velmi, velmi často. Jednou týdně určitě, a když je závodní víkend, mluvíme spolu třikrát během víkendu. Někdy s ním mluvím více, než s vlastní rodinou“, dodává Alonso, který Ferrari stále věří a doufá, že v budoucnu dostane dobré auto. Všechny ingredience prý tým má.

„Jsem velmi hrdý, že jsem součástí tohoto týmu a vím, že vítězství s Ferrari bude znamenat více, než vítězství s jiným týmem.“

Další článek: Úvod k Velké ceně Kanady: na skok za velkou louži

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.