Alonso apeluje na Ferrari: Situace je vážná, všichni musí odevzdat maximum

Fernando Alonso se po dvou výhrách v posledních závodech posunul na druhé místo šampionátu jezdců a varoval členy Ferrari, že pokud má vyhrát titul, bezbolestné to nebude.
Alonso apeluje na Ferrari: Situace je vážná, všichni musí odevzdat maximum

"Tato dvě vítězství zmenšila ztrátu, ale ještě nejsme ve vedení," připomněl španělský pilot. "Teď to začíná být vážné, bude nás to bolet a nastal čas, aby všichni odevzdali maximum, aniž bychom udělali jediný krok zpět."

"V boji o titul je stále pět jezdců. Letos jsme tolikrát viděli, že se situace může změnit velmi rychle, takže se pořád může stát cokoliv. Je ale jisté, že jestli někdo z nás pěti udělá chybu, pak to pro něj bude ještě těžší. Stále věřím, že klíčové je pořád dokončovat na stupních vítězů, pak budeme v Abú Zabí sčítat."

Ferrari a Alonso si do závěru sezóny věří, protože monopost F10 znovu patří mezi absolutní špičku startovního pole. "Vyhráli jsme na dvou velmi odlišných tratích, což potvrzuje, že je náš vůz velmi univerzální, takže do následujících závodů můžeme nastoupit bez obav," dodal Alonso.

Další článek: Williams o změně dodavatele motorů vážně neuvažoval

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.