Alonso absolvoval v Abú Dhabí poslední testy před Dakarem

Fernando Alonso s továrním týmem Toyota absolvoval v emirátu Abú Dhabí poslední testy před lednovou rally Dakar. Ta odstartuje 5. ledna v saúdskoarabské Džiddě.
Alonso absolvoval v Abú Dhabí poslední testy před Dakarem

Dva a půl dne testoval Fernando Alonso se svým navigátorem Marcem Comou tovární Toyotu Hilux v pouštních dunách emirátu Abú Dhabí. Španělský dvojnásobný mistr světa F1, šampion FIA WEC, dvojnásobný vítěz Le Mans a vítěz 24 hodin v Daytoně po boku bývalého dakarského motorkáře najel v píscích nedaleko okruhu Yas Marina celkem 600 kilometrů.

Hlavním cílem testů bylo pro Alonso získat další zkušenosti s jízdou v dunách a také se složitou navigací v místech, kde nejsou žádné viditelné cesty. Trasa prvního Dakaru na území Saúdské Arábie zavede účastníky mnohokrát do podobných dunových polí, jakákoliv příprava navíc pro nezkušeného jezdce tak může přijít k užitku.

„Projeli jsme kilometry písku, otevírali jsme cesty a četli terén,“ řekl ve videu pro Alonsův instagramový účet Marc Coma, pětinásobný vítěz Dakaru v kategorii motocyklů. Coma získal své první vítězství už v roce 2006 ještě na africkém území.

„Jsme teď připraveni na Dakar, toto byl náš poslední den testů, se kterým jsme byli velmi spokojeni,“ dodal ve videu sám Alonso.

Testy v Abú Dhabí neproběhly zcela bez problémů, během pondělního ježdění se u Alonsovi Toyoty zlomilo zavěšení po tvrdém dopadu po dlouhém skoku. Alonso s Comou museli následně poškozenou část v poušti sami vyměnit. S opravou jim pomáhal Jaume Aragall, spolujezdec španělského televizního moderátora Jesuse Calleja, který se příštího Dakaru rovněž zúčastní.

„Je to vše součástí procesu učení se, oba jsou nadšení a horliví,“ řekl pro motorsport.com o počínání Alonsa s Comou tiskový mluvčí týmu Toyota Gazoo Racing.

Fernando Alonso odstartuje na Dakaru s deseti závodními dny v rally raid na svém kontě. Naposledy se Španěl zúčastnil saúdskoarabské rally Al-Ula Neom. Před tím se zúčastnil tradiční Morocco Rally a dálkové soutěže Lichtenburg 400 v Jihoafrické republice.

Podle šéfa Toyoty Alonso v adaptaci na Dakar „překonává očekávání“

Podle šéfa Toyoty Alonso v adaptaci na Dakar „překonává očekávání“

Foto: Toyota 

Další článek: Proč týmy odmítly nové pneumatiky? Ross Brawn to vysvětlil

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“