Alonso absolvoval v Abú Dhabí poslední testy před Dakarem

Fernando Alonso s továrním týmem Toyota absolvoval v emirátu Abú Dhabí poslední testy před lednovou rally Dakar. Ta odstartuje 5. ledna v saúdskoarabské Džiddě.
Alonso absolvoval v Abú Dhabí poslední testy před Dakarem

Dva a půl dne testoval Fernando Alonso se svým navigátorem Marcem Comou tovární Toyotu Hilux v pouštních dunách emirátu Abú Dhabí. Španělský dvojnásobný mistr světa F1, šampion FIA WEC, dvojnásobný vítěz Le Mans a vítěz 24 hodin v Daytoně po boku bývalého dakarského motorkáře najel v píscích nedaleko okruhu Yas Marina celkem 600 kilometrů.

Hlavním cílem testů bylo pro Alonso získat další zkušenosti s jízdou v dunách a také se složitou navigací v místech, kde nejsou žádné viditelné cesty. Trasa prvního Dakaru na území Saúdské Arábie zavede účastníky mnohokrát do podobných dunových polí, jakákoliv příprava navíc pro nezkušeného jezdce tak může přijít k užitku.

„Projeli jsme kilometry písku, otevírali jsme cesty a četli terén,“ řekl ve videu pro Alonsův instagramový účet Marc Coma, pětinásobný vítěz Dakaru v kategorii motocyklů. Coma získal své první vítězství už v roce 2006 ještě na africkém území.

„Jsme teď připraveni na Dakar, toto byl náš poslední den testů, se kterým jsme byli velmi spokojeni,“ dodal ve videu sám Alonso.

Testy v Abú Dhabí neproběhly zcela bez problémů, během pondělního ježdění se u Alonsovi Toyoty zlomilo zavěšení po tvrdém dopadu po dlouhém skoku. Alonso s Comou museli následně poškozenou část v poušti sami vyměnit. S opravou jim pomáhal Jaume Aragall, spolujezdec španělského televizního moderátora Jesuse Calleja, který se příštího Dakaru rovněž zúčastní.

„Je to vše součástí procesu učení se, oba jsou nadšení a horliví,“ řekl pro motorsport.com o počínání Alonsa s Comou tiskový mluvčí týmu Toyota Gazoo Racing.

Fernando Alonso odstartuje na Dakaru s deseti závodními dny v rally raid na svém kontě. Naposledy se Španěl zúčastnil saúdskoarabské rally Al-Ula Neom. Před tím se zúčastnil tradiční Morocco Rally a dálkové soutěže Lichtenburg 400 v Jihoafrické republice.

Podle šéfa Toyoty Alonso v adaptaci na Dakar „překonává očekávání“

Podle šéfa Toyoty Alonso v adaptaci na Dakar „překonává očekávání“

Foto: Toyota 

Další článek: Proč týmy odmítly nové pneumatiky? Ross Brawn to vysvětlil

17:41 | Andreas Seidl si myslí, že nejlepší auto ze středu pole má nyní Racing Point.
11:18 | Red Bull vloni utratil 237,3 milionu liber, což je o 2,3 milionu méně než v roce 2018.
30. září | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.