Alonso a Räikkönen se v Monaku obávají Mercedesu

Podle prvních dvou jezdců v cíli španělské GP dělají specifika monackého okruhu favoritem příštího závodu tým Mercedes.
Alonso a Räikkönen se v Monaku obávají Mercedesu

Mercedes má velmi dobrou výkonnost v kvalifikacích a v Monaku se velmi těžko předjíždí. Navíc je Monte Carlo nenáročné na pneumatiky, což by mělo Hamiltonovi a Rosbergovi pomoci se udržet vpředu.

"Přijedou jako favorité," řekl o soupeřích z německého týmu Alonso. "Poslední tři závody byli na pole position, na pole position byl loni s Michaelovým kolem, takže by bylo překvapením, kdyby v Monaku nezískali pole position."

"V Monaku je těžší předjíždět, takže si možná dobré pozice udrží déle. Je to něco, čemu musíme porozumět, v sobotu musíme Felipe a já odvést lepší práci. A Monako je jedním z míst, kde to musíme dokázat."

Schumacher zaznamenal loni v Monaku své jediné kvalifikační vítězství po návratu do formule 1, ale z pole position nakonec nestartoval kvůli penalizaci.

Obavy z Mercedesu má před šestým závodem sezóny také Kimi Räikkönen. "Loni jsem tam nebyl moc dobrý. Jistě, mělo by to být lepší, měl jsem tam několik dobrých závodů, ale je nebezpečné předpovídat. Jak řekl Fernando, myslím, že tam Mercedes bude bohužel dost rychlý, a tam se těžko předjíždí."

"Jediný rozdíl, kde získávali na většinu z nás (v Barceloně), byl poslední sektor, kde je to těsné, takže můžete opravdu očekávat, na základě toho, co dokázali loni a co dokázali tady, že by tam měli být dost rychlí."

Další článek: GP Španělska 2013 - neděle