Alonso a Massa nečekají v Turecku velké zlepšení Ferrari

Stejně jako vedení týmu Ferrari jezdci předpokládají, že návrat na vrchol potrvá trochu déle. Massa přesto pro Istanbul nevyloučil alespoň boj o stupně vítězů.
Alonso a Massa nečekají v Turecku velké zlepšení Ferrari

Vedení Scuderie přiznalo, že bylo při vývoji letošního vozu příliš konzervativní. V kombinaci s problémy s aerodynamickým tunelem je výsledkem nemalá ztráta na soupeře. Obě tyto chyby se tým pochopitelně snaží napravit.

"Už v Turecku budeme mít pár nových dílů aerodynamiky, ale další úpravy přijdou v následujících závodech," komentoval Fernando Alonso. "Víme, že se musíme výkonnostně hodně zlepšit, pokud máme znovu bojovat o přední místa, hlavně v kvalifikaci. V Istanbulu neočekávám větší změny. V pátek uvidíme, jestli ty díly fungují podle očekávání, ale dobře víme, že ostatní v posledních týdnech nezaháleli, takže je dnes nemožné říct, jak si stojíme vůči soupeřům."

Čerstvý třicátník Massa potvrdil, že Ferrari nenasadí v Turecku nic zásadního. "Všichni v Maranellu velmi tvrdě pracují, aby pro tento závod připravili vylepšení aerodynamiky, takže snad budeme trochu silnější, i když tyto nové díly nelze považovat za větší úpravy," řekl. "Tak to vypadá pro tento víkend, ale další vylepšení můžeme očekávat hned v dalších závodech."

Brazilec přesto doufá, že by Ferrari mohlo být v Turecku úspěšné. "Když se podíváte na naše kvalifikační pozice z posledního závodu, neměli jsme výkonnost na pódium, ale během závodu jsme měli takovou rychlost, že jsme nakonec bojovali o umístění mezi prvními třemi," připomněl. "Nedá se říct, jestli to tak bude i v Turecku, protože i když pracujeme tvrdě, ostatní týmy také. Ale není nemožné, že budeme mít vůz schopný bojovat o pódium."

Fernando Alonso žádné odhady nevyslovil. "Konečný výsledek nechci předpovídat. Víme, že to budeme mít těžké, ale vůle tvrdě pracovat a mít výsledky nám neschází," uvedl. "V minulých dnech jsem v Maranellu viděl, že všichni tvrdě pracují, od Domenicalliho až po mechaniky, aby zvládli své úkoly co nejrychleji. Je to tahle touha zvládnout práci, co dělá lidi v Maranellu mimořádnými."

Další článek: Craig Pollock připravuje zákaznický turbo motor