Alonso a Massa jsou pro nás tou nejlepší dvojící, říká Domenicali

Na Räikkönena bude Ferrari vzpomínat jen v dobrém.
Šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali odpovídal na otázky o příchodu Fernanda Alonsa do Maranella.

"Jsme velmi rádi, že máme smlouvu s Fernandem. Je nejen jezdec s velkým talentem, ale také vítěz, jak často během své kariéry ukázal i v obtížných podmínkách. Jeho přínos bude velmi důležitý pro návrat Ferrari na úroveň, na které má být, aby bojovalo na špičce."

Jak jste přišli na Alonsa?
Stefano Domenicali: "Jak nedávno řekl prezident Montezemolo, všichni velcí šampióni chtějí dříve nebo později do Maranella. S Fernandem jsme začali diskutovat o vyhlídkách pro rok 2011, ale pak nastaly podmínky pro dřívější začátek našeho vztahu již od příští sezóny. A my jsme tu příležitost chtěli využít."

Jak bude vypadat oficiální sestava Scuderie v příštím roce?
SD: "Vedle Fernanda budeme mít Felipeho Massu, který se velmi rychle zotavuje do nejlepší fyzické kondice, záložním jezdcem bude Giancarlo Fisichella. Věříme, že je to nejlepší dvojice pro tým, jako je ten náš. Fernando a Felipe jsou vítězní jezdci, oba si budou velmi dobře rozumět a zapadnou do týmu."

A Räikkönen? Jaká je jeho situace?
SD: "Jednali jsme s Kimim a dohodli se na o rok dřívějším ukončení smlouvy. Naše společné tři roky byly velmi intenzivní a úspěšné, vrcholem bylo mimořádné vítězství v šampionátu 2007 a rozhodujícím způsobem přispěl k zisku dvou konstruktérských titulů v řadě. "

"S vozem, který nepatří mezi nejlepší, letos Kimi ukázal, co umí. Ferrari dal hodně a hodně toho také dostal. Jsem si jistý, že bude na působení u nás vzpomínat jako na jedno z nejhezčích období své kariéry, stejně jako my na něj budeme vzpomínat s náklonností a obdivem, jaký si jezdec tak výjimečného talentu a muž tak upřímný, čestný a loajální, zaslouží."

Jaká je nálada před poslední částí sezóny?
SD: "Jsme na třetím místě šampionátu konstruktérů, ale víme, že bude těžké ho udržet. Viděli jsme, že mnoho týmů stále vyvíjí své vozy, zatímco my vkládáme veškerou energii do projektu 2010. Navíc letos bojuje o vítězství více týmů než kdy předtím, zatímco na pódiu je pořád stejný počet míst. Kimi a Giancarlo mají dobrou motivaci, abych tomu dali ve zbývajících třech závodech vše."
Další článek: Alonso měl přijít k Ferrari až v roce 2011, ale nastala náhlá změna

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.