Potvrzeno! Alonso a Kobajaši pojedou v Daytoně za Wayne Taylor Racing

Je to oficiální. Fernando Alonso se v lednu vrátí do Daytony, kde se podruhé v kariéře zúčastní nejslavnějšího čtyřiadvacetihodinového závodu v USA. Tentokráte ovšem španělský pilot pojede v jednom týmu se svým stájovým kolegou z Toyoty Kamujem Kobajašim.
Potvrzeno! Alonso a Kobajaši pojedou v Daytoně za Wayne Taylor Racing

V rámci příprav na kompletní sezónu FIA WEC a 24 hodin Le Mans se začátkem letošního roku Fernando Alonso poprvé zúčastnil slavné čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně, která tradičně koncem ledna otevírá sezónu zámořského šampionátu sportovních vozů IMSA WeatherTech Sportscar Championship (IMSA WSC).

Daytona se chystá na 56. ročník slavné čtyřiadvacetihodinovky

Daytona se chystá na 56. ročník slavné čtyřiadvacetihodinovky

Alonso se závodu zúčastnil s prototypem Ligier JS P217 Gibson týmu United Autosports, který patří šéfovi McLarenu Zaku Brownovi. Španělský pilot v posádce spolu s Philem Hansonem a Landem Norrisem dojel kvůli technickým potížím až na osmatřicátém místě.

Prototypy Cadillac znovu ovládly Daytonu, Alonsovi se nedařilo

Prototypy Cadillac znovu ovládly Daytonu, Alonsovi se nedařilo

Příštího ročníku čtyřiadvacetihodinového závodu v Daytoně se však Alonso zúčastní s týmem Wayne Taylor Racing (WTR), který se od svého založení v roce 2004 vypracoval mezi nejúspěšnější stáje americké scény sportscar.

WTR navíc v šampionátu IMSA WSC využívá prototyp Cadillac DPi-V.R, který v Daytoně vyhrál poslední dva ročníky závodu.

Kromě Alonsa pojede 26. až 27. ledna v Daytoně za WTR také Kamuj Kobajaši. Japonský bývalý pilot formule 1 je Alonsovým týmovým kolegou z továrního týmu Toyota ve WEC, kde spolu s Mikem Conwayem a Jose Mariou Lopezem tvoří posádku prototypu #7.

Kobajaši s Alonsem u Wayne Taylor Racing pro závod v Daytoně spojí síly se stálou jezdeckou dvojicí týmu z letošní sezóny, kterou tvoří Jordan Taylor a Renger van der Zande.

Alonso chce v Daytoně bojovat o vítězství

„Mám velkou radost z toho, že se připojím k týmu Konica Minolta Cadillac a k Wayne Taylor Racing, abychom se společně zúčastnili závodu Rolex 24 at Daytona,“ řekl Alonso pro motorsport.com.

„Je to bezpochyby jeden z největších závodů v USA i ve světovém motorsportu. Návraty do USA jsou vždy velmi speciální. Fanoušci zde v průběhu celého závodního víkendu vytvářejí unikátní atmosféru.“

„Doufám, že budeme bojovat o vítězství a zároveň si užijeme zábavu a potěšíme fanoušky. Na této trati jsem v lednu absolvoval svůj debut jak ve vytrvalostních závodech, tak na scéně sportscar.“

Tým Wayne Taylor Racing v Daytoně zvítězil v roce 2017 s posádkou, ve které figurovala i legenda NASCAR Jeff Gordon. V letošním ročníku tým usiloval o páté pódium v Daytoně v řadě, cestu za stupni vítězů však zhatil defekt pneumatiky.

Alonsa čeká v USA kromě 24 hodin v Daytoně také závod 1000 miles of Sebring, kterým bude v březnu pokračovat sezóna FIA WEC, a květnové Indy 500, kde se pokusí završit hon za „trojkorunou“.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (35) Další článek: Vettela nové pneumatiky nepřekvapily. Rozdíly jsou malé, říká
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00