Potvrzeno! Alonso a Kobajaši pojedou v Daytoně za Wayne Taylor Racing

Je to oficiální. Fernando Alonso se v lednu vrátí do Daytony, kde se podruhé v kariéře zúčastní nejslavnějšího čtyřiadvacetihodinového závodu v USA. Tentokráte ovšem španělský pilot pojede v jednom týmu se svým stájovým kolegou z Toyoty Kamujem Kobajašim.
Potvrzeno! Alonso a Kobajaši pojedou v Daytoně za Wayne Taylor Racing

V rámci příprav na kompletní sezónu FIA WEC a 24 hodin Le Mans se začátkem letošního roku Fernando Alonso poprvé zúčastnil slavné čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně, která tradičně koncem ledna otevírá sezónu zámořského šampionátu sportovních vozů IMSA WeatherTech Sportscar Championship (IMSA WSC).

Daytona se chystá na 56. ročník slavné čtyřiadvacetihodinovky

Daytona se chystá na 56. ročník slavné čtyřiadvacetihodinovky

Alonso se závodu zúčastnil s prototypem Ligier JS P217 Gibson týmu United Autosports, který patří šéfovi McLarenu Zaku Brownovi. Španělský pilot v posádce spolu s Philem Hansonem a Landem Norrisem dojel kvůli technickým potížím až na osmatřicátém místě.

Prototypy Cadillac znovu ovládly Daytonu, Alonsovi se nedařilo

Prototypy Cadillac znovu ovládly Daytonu, Alonsovi se nedařilo

Příštího ročníku čtyřiadvacetihodinového závodu v Daytoně se však Alonso zúčastní s týmem Wayne Taylor Racing (WTR), který se od svého založení v roce 2004 vypracoval mezi nejúspěšnější stáje americké scény sportscar.

WTR navíc v šampionátu IMSA WSC využívá prototyp Cadillac DPi-V.R, který v Daytoně vyhrál poslední dva ročníky závodu.

Kromě Alonsa pojede 26. až 27. ledna v Daytoně za WTR také Kamuj Kobajaši. Japonský bývalý pilot formule 1 je Alonsovým týmovým kolegou z továrního týmu Toyota ve WEC, kde spolu s Mikem Conwayem a Jose Mariou Lopezem tvoří posádku prototypu #7.

Kobajaši s Alonsem u Wayne Taylor Racing pro závod v Daytoně spojí síly se stálou jezdeckou dvojicí týmu z letošní sezóny, kterou tvoří Jordan Taylor a Renger van der Zande.

Alonso chce v Daytoně bojovat o vítězství

„Mám velkou radost z toho, že se připojím k týmu Konica Minolta Cadillac a k Wayne Taylor Racing, abychom se společně zúčastnili závodu Rolex 24 at Daytona,“ řekl Alonso pro motorsport.com.

„Je to bezpochyby jeden z největších závodů v USA i ve světovém motorsportu. Návraty do USA jsou vždy velmi speciální. Fanoušci zde v průběhu celého závodního víkendu vytvářejí unikátní atmosféru.“

„Doufám, že budeme bojovat o vítězství a zároveň si užijeme zábavu a potěšíme fanoušky. Na této trati jsem v lednu absolvoval svůj debut jak ve vytrvalostních závodech, tak na scéně sportscar.“

Tým Wayne Taylor Racing v Daytoně zvítězil v roce 2017 s posádkou, ve které figurovala i legenda NASCAR Jeff Gordon. V letošním ročníku tým usiloval o páté pódium v Daytoně v řadě, cestu za stupni vítězů však zhatil defekt pneumatiky.

Alonsa čeká v USA kromě 24 hodin v Daytoně také závod 1000 miles of Sebring, kterým bude v březnu pokračovat sezóna FIA WEC, a květnové Indy 500, kde se pokusí završit hon za „trojkorunou“.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettela nové pneumatiky nepřekvapily. Rozdíly jsou malé, říká

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00