Alonso a já máme na víc, říká Hamilton

Lewisi Hamiltonovi se nelíbí, na jakých pozicích musí bojovat s Fernandem Alonsem. Ale Vettel jezdí na čele svoji vlastní ligu.
Alonso a já máme na víc, říká Hamilton

Sebastian Vettel si jede neohroženě pro čtvrtý titul v řadě a Hamilton si je jistý, že ho nikdo neohrozí.

"Už vyhrál," řekl. "Leda že by nedokončil zbývající závody, ale i tak by ho stejně asi vyhrál."

Podle britského pilota to nemůže být nic příjemného pro diváky. "Soucítím s fanoušky, protože si pamatuju dobu, kdy vyhrával Michael Schumacher. Vzpomínám si, že jsem ráno vstal, abych se podíval na začátek závodu, pak jsem šel spát a vstal na konci, protože jsem věděl, jak to dopadne."

"Jsem si jistý, že tohle dnes udělalo mnoho lidí, určitě moje rodina tady."

Vettelova dominance je ale nepříjemná i pro jezdce. "Je to zvláštní, víte. Já a Fernando na pátém a šestém místě v cíli, měli jsme svůj vlastní malý závod, jsme většího kalibru než tohle," pokračoval Hamilton.

"Měli bychom být víc vpředu a bojovat s mistry světa vpředu a se Sebastianem. Asi to ukazuje, jak na tom tento sport dnes je."

Další článek: Lotus: Týmovou režii jsme neuplatnili, protože byl Vettel nedostižný

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.