Alonso a Hamilton si lichotí, vzájemně se označují za favority na titul

Od nevydařeného společného působení u McLarenu mají Fernando Alonso a Lewis Hamilton pro sebe už jen slova chvály. Vzájemně se oceňují.
Alonso a Hamilton si lichotí, vzájemně se označují za favority na titul

Hamilton si s Alonsem vyměnil lichotky už v minulosti a letos se situace opakuje. Španěl teď vede šampionát, ale ví, že to zatím nic neznamená. "Hledíme na listopad (konec sezóny) a v tu dobu budeme chtít být blízko Hamiltonovi," řekl pilot Ferrari.

"Je nemožné předpovídat, jak se sezóna vyvine, ale pochybuji, že to zůstane, jak to je. Ovšem kdybych si měl tipnout jednoho jezdce, vybral bych si jeho, protože on jediný dokáže udělat rozdíl, i když auto není vítězné."

Hamilton byl tímto vyjádřením pochopitelně polichocen a poklonu svému rivalovi vrátil. "Vždy potěší, když můj bývalý týmový kolega, dvojnásobný mistr světa, který je považován za jednoho z nejlepších, ne-li nejlepšího jezdce, říká o mně pozitivní věci."

"Moje pocity jsou velmi podobné, jakmile bude mít pořádné auto, což v některých závodech už měl, bude extrémně rychlý a velmi těžko porazitelný. Jsem si jistý, že tak soutěživý tým, jako je Ferrari, a tak zkušený, bude silný celý rok. Myslím, že budou konkurenceschopní až do konce roku."

Další článek: Největší slabinou Ferrari je teď nedostatek přítlaku