Alonso a Ecclestone stále věří, že Schumacher může bojovat o titul

Nejčastěji korunovaný jezdec formule 1 Michael Schumacher je stále ve formě, v které může útočit na další titul, ale potřebuje na to samozřejmě odpovídající auto.
Alonso a Ecclestone stále věří, že Schumacher může bojovat o titul

Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher od svého návratu do formule 1 v loňském roce nijak ve startovním poli nevyčníval, dokonce ho pravidelně porážel týmový kolega Rosberg. Fernando Alonso ho přesto už jednou označil za svého letošního největšího soupeře a názor nezměnil.

"K Michaelovi mám respekt a obdiv za všechno, co dokázal," uvedl španělský pilot Ferrari pro Dpa. "Musíme si počkat do Austrálie a na první tři až čtyři závody, abychom zjistili, jak se bude Mercedesu dařit. Pokud bude Mercedes bojovat o pole position, bude (Schumacher) jedním z našich velkých soupeřů."

Sám Schumacher odhadl, že by Mercedes mohl letos bojovat alespoň o vítězství v závodech. Že může bývalý šampión rozšířit svoji rekordní sbírku 91 vítězství v Grand Prix, věří také šéf formule 1 Bernie Ecclestone. "Ani trochu o tom nepochybuji," řekl pro oficiální stránky soutěže. "Jestli bude mít konkurenceschopné auto, bude adeptem na titul."

Schumacher si dal při svém návratu za cíl získat osmý titul mistra světa. Dosáhnout znovu na vrchol formule 1 dokázali po přestávce před ním jen Niki Lauda a Alain Prost. Ecclestone uznal, že to má Schumacher o trochu těžší.

"Jsou tu rozdíly. Niki vyhrál před odchodem dva tituly a Alain Prost tři," vysvětloval. "Michael odešel jako sedminásobný mistr. To je trochu jiná liga. Když se Lauda vrátil, bylo to s McLarenem a Prost s Williamsem, což byly v tu dobu top týmy, a to bohužel loni nebyl případ Mercedesu."

"V těch dobách také nebylo na roštu tolik ´áčkových´ jezdců. Tenkrát bývali maximálně tři jezdci, kteří mohli bojovat o titul, a dva týmy. Buď to byl McLaren proti Ferrari, Williams proti Ferrari nebo Williams proti McLarenu. Dnes máme čtyři, možná dokonce pět týmů, které dokážou vyhrávat závody. To znamená, že o nejvyšší stupeň vítězů bojuje osm nebo devět jezdců. Bohužel jeden z nich je v nemocnici. Pro mě je Robert Kubica jeden z top jezdců."

Diskuze (165) Další článek: Zánět slepého střeva zřejmě vyřadí Glocka z posledních testů
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo