Alonso a Ecclestone stále věří, že Schumacher může bojovat o titul

Nejčastěji korunovaný jezdec formule 1 Michael Schumacher je stále ve formě, v které může útočit na další titul, ale potřebuje na to samozřejmě odpovídající auto.
Alonso a Ecclestone stále věří, že Schumacher může bojovat o titul

Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher od svého návratu do formule 1 v loňském roce nijak ve startovním poli nevyčníval, dokonce ho pravidelně porážel týmový kolega Rosberg. Fernando Alonso ho přesto už jednou označil za svého letošního největšího soupeře a názor nezměnil.

"K Michaelovi mám respekt a obdiv za všechno, co dokázal," uvedl španělský pilot Ferrari pro Dpa. "Musíme si počkat do Austrálie a na první tři až čtyři závody, abychom zjistili, jak se bude Mercedesu dařit. Pokud bude Mercedes bojovat o pole position, bude (Schumacher) jedním z našich velkých soupeřů."

Sám Schumacher odhadl, že by Mercedes mohl letos bojovat alespoň o vítězství v závodech. Že může bývalý šampión rozšířit svoji rekordní sbírku 91 vítězství v Grand Prix, věří také šéf formule 1 Bernie Ecclestone. "Ani trochu o tom nepochybuji," řekl pro oficiální stránky soutěže. "Jestli bude mít konkurenceschopné auto, bude adeptem na titul."

Schumacher si dal při svém návratu za cíl získat osmý titul mistra světa. Dosáhnout znovu na vrchol formule 1 dokázali po přestávce před ním jen Niki Lauda a Alain Prost. Ecclestone uznal, že to má Schumacher o trochu těžší.

"Jsou tu rozdíly. Niki vyhrál před odchodem dva tituly a Alain Prost tři," vysvětloval. "Michael odešel jako sedminásobný mistr. To je trochu jiná liga. Když se Lauda vrátil, bylo to s McLarenem a Prost s Williamsem, což byly v tu dobu top týmy, a to bohužel loni nebyl případ Mercedesu."

"V těch dobách také nebylo na roštu tolik ´áčkových´ jezdců. Tenkrát bývali maximálně tři jezdci, kteří mohli bojovat o titul, a dva týmy. Buď to byl McLaren proti Ferrari, Williams proti Ferrari nebo Williams proti McLarenu. Dnes máme čtyři, možná dokonce pět týmů, které dokážou vyhrávat závody. To znamená, že o nejvyšší stupeň vítězů bojuje osm nebo devět jezdců. Bohužel jeden z nich je v nemocnici. Pro mě je Robert Kubica jeden z top jezdců."

Diskuze (165) Další článek: Zánět slepého střeva zřejmě vyřadí Glocka z posledních testů
21. října | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
21. října | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
21. října | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
21. října | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP Mexika 2018

Pátek 26. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 27. října 2018
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 28. října 2018
Závod 20.10