Alonso a Button věří v singapurský úspěch

Pro McLaren se sezóna nevyvíjí úplně nejlépe. Tým je předposlední a většinu bodu získal díky pátému místu Alonsa v Maďarsku. Podobný výsledek by mohl McLaren získat v Singaopuru.
Alonso a Button věří v singapurský úspěch

„Myslím si, že cílem je dostat oba vozy na body. A stupně vítězů? Nepravděpodobné…“ řekl Button pro Autosport. „Myslím, že nejlepším závodem pro nás bude Singapur, je to nízko-rychlostní okruh s pomalými zatáčkami, ve kterých jsme nejsilnější. Řekl bych, že tohle je závod, kde můžeme získat nejvíce bodů.“

Podobný názor má také Alonso. „Ve zbývajících závodech musíme skórovat a maximalizovat každou příležitost,“ řekl. „Ale pokud se to nestane, nemusíme být frustrováni. I přes výsledky, dobré nebo špatné, se musíme zaměřit především na vůz pro příští rok a využít zbývající závody jako test.“

Podle Alonsa je toho ještě hodně, co musí McLaren zvládnout. Není to prý jen o výkonu motoru, ale také aerodynamice a mechanické přilnavosti.

„Monza pravděpodobně neukáže náš pokrok, který jsme viděli v Maďarsku, kde jsme byli více či méně v TOP10. Ale doufám, že něco podobného uvidíme v Sungapuru a následujících závodech.“

Foto: McLaren

Další článek: Na kryté kokpity dojde, tvrdí Whiting

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10