Alonsa výsledek kvalifikace nepřekvapil, Räikkönen nebyl spokojen

Jezdci Ferrari si v kvalifikaci na zítřejší Velkou cenu Monaka zajistili třetí řadu, když Fernando Alonso odstartuje pátý a Kimi Räikkönen šestý.
Alonsa výsledek kvalifikace nepřekvapil, Räikkönen nebyl spokojen

„Dnešní výsledek přesně vystihuje dosavadní průběh víkendu,” řekl Fernando Alonso. „Jsme více méně tam, kde jsme očekávali, že budeme. Nemyslím ale, že to bylo špatné, jelikož jsme skončili před soupeři, kteří byli dosud vpředu, jako Williams a Force India. Nejdůležitější je, že jsme se přiblížili red bullům.”

Tým podle Alonsa provedl jisté změny v nastavení, které situaci Ferrari zlepšily. „Měli jsme problémy s nedotáčivostí a také při brzdění, vůz se ale hodně zlepšil.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Räikkönen s kvalifikací není vůbec spokojen. „S kvalifikací nejsem spokojen, jelikož i přesto, že jsme tvrdě zapracovali na nastavení vozu, udělali několik změn, můj pocit z vozu se příliš nezměnil. Navíc nejsme schopni přinutit pneumatiky pořádně pracovat a za takové situace není snadné zajet dobré kolo, obzvlášť na trati, kde nemáte druhou šanci.”

Technický ředitel Ferrari Pat Fry pak dodal: „Nají správný prostor pro rychlé kolo a vyhnout se provozu je v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka vždy klíčové, obzvlášť v první a druhé části. Pneumatikám trvá pár kol, než se zahřejí, což celý proces ještě více komplikuje. Naštěstí jsme však neměli problém se žádným z vozů. Stáhli jsme ztrátu na Red Bull a také Mercedes, ovšem výsledek od předchozího závodu není o moc jiný.”

Další článek: Prohlášení týmů po sobotě v Monaku: sestřelený Massa i trápení McLarenu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10