Alonsa vyřadila ze závodu fólie z helmy

Fernando Alonso byl po část závodu blízko bodované pozici. Nakonec by to zřejmě na umístění mezi prvními deseti nestačilo, ale to se už nedozvíme. Španěl musel ze závodu odstoupit za trochu dramatických okolností.
Alonsa vyřadila ze závodu fólie z helmy

Alonso po závodě řekl, že desáté místo bylo dosažitelné. Zda by tomu tak bylo, to se nedozvíme. Ze závodu odstoupil kvůli selhání brzd. Nešlo ale o další technický problém a už vůbec to nesouviselo s pohonnou jednotkou Hondy. Vysvětlení je nakonec mnohem jednodušší – obrovská smůla.

Jezdci mají na hledí helmy fólii, kterou si během závodu sundají a odhodí. Tím je hledí opět čisté. Vzhledem k tomu, že během závodu musí být jezdec koncentrován a neustále něco nastavovat na svém volantu, dochází k odtržení fólie nejčastěji během zastávky v boxech – konkrétně při průjezdu boxovou uličkou.

Button letos body nečeká, Alonsovi odešly brzdy

Button letos body nečeká, Alonsovi odešly brzdy

Fólie z helmy se ale tentokrát nechtěně dostala do spodní části vozu a ucpala pravý zadní brzdový kanálek, což vedlo k přehřátí brzd a k jejich selhání. Alonso tak zamířil pár kol po své zastávce k mechanikům znovu a měl velký problém zastavit.

Stejný problém mimochodem vyřadil ze závodu třeba Kimiho Räikkönena během GP Belgie v roce 2013.

Alonso se nezúčastní testů, které v Barceloně začínají zítra. První den bude za volantem Jenson Button, druhý den pak mladík Oliver Turvey.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull letošní sezónu odepíše

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00