Alonsa vyřadila ze závodu fólie z helmy

Fernando Alonso byl po část závodu blízko bodované pozici. Nakonec by to zřejmě na umístění mezi prvními deseti nestačilo, ale to se už nedozvíme. Španěl musel ze závodu odstoupit za trochu dramatických okolností.
Alonsa vyřadila ze závodu fólie z helmy

Alonso po závodě řekl, že desáté místo bylo dosažitelné. Zda by tomu tak bylo, to se nedozvíme. Ze závodu odstoupil kvůli selhání brzd. Nešlo ale o další technický problém a už vůbec to nesouviselo s pohonnou jednotkou Hondy. Vysvětlení je nakonec mnohem jednodušší – obrovská smůla.

Jezdci mají na hledí helmy fólii, kterou si během závodu sundají a odhodí. Tím je hledí opět čisté. Vzhledem k tomu, že během závodu musí být jezdec koncentrován a neustále něco nastavovat na svém volantu, dochází k odtržení fólie nejčastěji během zastávky v boxech – konkrétně při průjezdu boxovou uličkou.

Button letos body nečeká, Alonsovi odešly brzdy

Button letos body nečeká, Alonsovi odešly brzdy

Fólie z helmy se ale tentokrát nechtěně dostala do spodní části vozu a ucpala pravý zadní brzdový kanálek, což vedlo k přehřátí brzd a k jejich selhání. Alonso tak zamířil pár kol po své zastávce k mechanikům znovu a měl velký problém zastavit.

Stejný problém mimochodem vyřadil ze závodu třeba Kimiho Räikkönena během GP Belgie v roce 2013.

Alonso se nezúčastní testů, které v Barceloně začínají zítra. První den bude za volantem Jenson Button, druhý den pak mladík Oliver Turvey.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull letošní sezónu odepíše

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen