Alonsa vyřadila porucha palivového čerpadla

„Je to smůla, ale to se stává,“ říká.
Klepněte pro větší obrázekRenault se dnes připravil o slušný výsledek nevídanou hrubkou. Fernandu Alonsovi, který startoval z pole position, tým při první zastávce špatně přidělal kolo a to pak na dráze odlétlo.

Španěl musel znovu do boxů a přišel o dobrou pozici. O chvíli později vzdal závod úplně kvůli poruše palivového čerpadla.

„Přišli jsme o možnost stát na stupních vítězů. Je to smůla, ale to se stává,“ zalitoval Alonso. „Snažím se na to dívat z té lepší stránky. Bylo vidět, že naše auto je velice silné,“ dodal.

Španěl si po startu udržel pole position a dokonce si vypracoval i několikavteřinový náskok. Ten mu ale brzy začal rychle ukrajovat Lewis Hamilton.

Alonso měl naplánovanou agresivní strategii a do boxů zamířil už ve dvanáctém kole. Jakmile se ale vrátil na trať, jeho pravá přední pneumatika začala vanglovat. O malou chvíli se mu kolo zulo úplně a odletělo pryč. Jezdec se musel doploužit zpátky ke garáži pro nové obutí a částí monopostu při tom drhnul o zem.

V 17. kole se tam pak vrátil definitivně. „Začal se mi zhoršovat problém s palivovým čerpadlem, který jsem měl od druhého kola,“ vysvětlil.

Renault tak zůstal v Maďarsku opět bez bodu. Co hůř, stáj byla později večer kvůli kolu, které její vinou ve vysoké rychlosti poskakovalo po trati, vyloučena z příští velké ceny ve Valencii.

Nelson Piquet dojel dvanáctý. „Měl jsem dobrý start a předjel několik aut, ale pak jsem vždycky zůstal za někým trčet. Taky jsem měl trochu smůlu na strategii. Ale auto bylo dobré. Jsem rád, že jsem mohl těžit z nových vylepšení,“ řekl Piquet.

O vyloučení Renaultu z příštího závodu čtěte ZDE.
Další článek: Felipe Massa bude spát ještě dva dny

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00