Alonsa už unavuje hláška o GP2 engine. Novináře označil za klauna

Některé hlášky z týmových rádií nebo od komentátorů zlidoví a používají se ještě mnoho let po jejich vyřčení. Fernando Alonso sám stál u zrodu několika z nich. Minimálně jedna mu ale už trochu vadí.
Alonsa už unavuje hláška o GP2 engine. Novináře označil za klauna

McLaren se v roce 2015 vrátil ke spolupráci s Hondou. Legendární partnerství ale tehdy k úspěchu nevedlo. Fernandu Alonsovi to samozřejmě pořádně vadilo a špatný výkon i spolehlivost japonské pohonné jednotky komentoval. Slavnou se stala jeho slova o „motoru GP2“, která pronesl na tom nejméně vhodném místě – přímo na domácí půdě Hondy.

O víkendu Alonso na svém účtu na Twitteru uveřejnil video z Monaka 2006, kdy jezdil za Renault. Nezapomněl k tomu připsat hashtag #V8 v narážce na tehdejší osmiválce.

Na Alonsův příspěvek reagoval novinář na volné noze Matthew Somerfield, který spolupracuje s Motorsport.com jako technický analytik. K Alonsově tweetu napsal „GP2 engine, GP2 engine“.

Alonsa už připomínání jeho čtyři roky starých slov zjevně unavuje. Na tweet reagoval: „Twitterový klaun dne. Čas od času se snažíte mít svůj malý okamžik slávy, i když jste úplně mimo kontext, jako nyní. Smutné pro vás. Užívejte si života, příteli, je úžasný.“

Alonsa následně někteří fanoušci podpořili. Jeden z nich napsal španělsky, aby s podobnými lidmi neztrácel čas. Alonso fanouška uklidnil, že neztrácí. „No, když už jsem na svém profilu, preferuji více lidi, jako jste vy nebo já, normální a vášnivé, než tyhle ‚cool‛ lidi. Pro ně existuje mnoho jiných profilů, které lze sledovat a komentovat. Tady máme rádi závodění!“

Jméno Alonso nesmíme před Hondou ani vyslovit, říká Helmut Marko

Jméno Alonso nesmíme před Hondou ani vyslovit, říká Helmut Marko

Somerfield později uvedl, že Renault používal motor, který postavil ve spolupráci s Mecachrome, což je společnost, která dodávala také GP2. Kromě toho Somerfield v narážce na V8 poznamenal, že F1 je inkubátorem technologického vývoje v automobilovém průmyslu, takže bychom neměli lpět na archaických nástrojích.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mick Schumacher nebude během příští sezóny testovat Alfu Romeo

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.