Alonsa už mají stewardi plné zuby, říká Steiner

Mezi Haasem a Alonsem dochází pravidelně k mediálním přestřelkám, které mají obvykle kořeny v Alonsově rádiové komunikaci.
Alonsa už mají stewardi plné zuby, říká Steiner

Alonso si v týmovém rádiu stěžoval na Romaina Grosjena, který ho měl předjet ještě pod virtuálním safety carem, což se pochopitelně nesmí. Sportovní komisaři ale nakonec situaci neřešili.

„Jsou to kecy,“ řekl Steiner pro Motorsport.com. „Neudělali jsme nic špatného. Bylo to naprosto jednoznačné. Nejde o názor, je to otázka načasování. Předjel ho. Bylo to neférovým způsobem? Nebylo. Konec příběhu. Udělal dobrou práci. Bylo to jasné a čisté.“ 

„Pokouší se o to pokaždé,“ říká Steiner o stížnostech Alonsa. „Myslím, že už i sportovní komisaři ho mají dost.“

Alonso po závodě přiznal, že to bylo jinak, než tvrdil v rádiu. „Několik sekund před skončením virtuálního safety caru dostaneme upozornění, že končí. Pokoušel jsem se co nejvíce držet delty. Když naskočila zelená, šlápl jsem na plyn. Grosjean byl už vedle mě. Musel mít perfektní zrychlení a dokonalé načasování, takže jsem ztratil svou pozici.“  

Magnussen přirovnal Alonsa k Neymarovi

Magnussen přirovnal Alonsa k Neymarovi

Jezdcům Haasu se nelíbí komentáře Alonsa

Jezdcům Haasu se nelíbí komentáře Alonsa

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: McLaren, Williams a Renault mohou Force Indii zasadit smrtící úder

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00