Alonsa spekulace o odchodu začínají štvát

Před pár dny se v některých italských médiích objevily spekulace, že by měl Alonso odejít z Ferrari a na jeho místo by nastoupil Vettel. Alonsa podobné spekulace již unavují.
Alonsa spekulace o odchodu začínají štvát

„Už třináct měsíců komentuji svou budoucnost úplně stejně. Myslím, že už to trvá tak od loňském srpna, takže nemám nic nového, co k tomu říct. Občas je to smutné, jaké zvěsti vytvářejí v Itálii, Ferrari to moc nepomáhá.“

„Ferrari je mnohem větší značka, než jakýkoliv jednotlivec nebo než formule 1 obecně. Vážím si Ferrari opravdu hodně a snažím se vytvářet dobrou atmosféru tím, že jdeme na večeři, hrajeme basketbal, poker, máme jednotný tým,“ pokračuje Alonso, kterému uniká smysl nejrůznějších nepodložených spekulací.

Alonso připouští, že letošní rok byl ve Ferrari rokem velkých změn. Montezemola označil za velmi úspěšného člověka a popřál mu hodně štěstí.

„Mluvil jsem se Sergiem. Mám s ním velmi dobrý vztah už mnoho let. Přijíždí do Monzy, Austinu a občas do Kanady a vždy stojí pevně za námi.“

Španěl se vyjádřil také k omezení rádiové komunikace. Podle něj to nepovede k žádnému velkému zvratu. Ještě menší problém má s novinkou jeho týmový kolega, který je znám jako jezdec, který si na klábosení s inženýrem moc nepotrpí.

Diskuze (7) Další článek: Surer: Odchod Montezemola je pro Ferrari dobrou zprávou
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00