Alonsa čtvrté místo na roštu překvapilo

Fernando Alonso se od Velké ceny Velké Británie v kvalifikacích umisťuje neustále lépe a lépe. V Belgii si dnes vyjel čtvrté místo.
Alonsa čtvrté místo na roštu překvapilo

Osmnácté místo v Silverstone, sedmé na Hockenheimu v Německu a páté minule v Maďarsku, to jsou Alonsovy výsledky v posledních kvalifikacích. Dnešní čtvrtá pozice přitom Španěla překvapila.

„S výsledkem jsem rozhodně spokojen. Startovat z prvních dvou řad je docela obtížné,” řekl pilot Ferrari. „Nečekali jsme, že si v kvalifikaci povedeme tak dobře. Určitě nám pomohl déšť a možná s tímhle množstvím přítlaku vůz funguje trochu lépe. Zvládli jsme zajet dobré kolo. Čtvrté místo je pro start závodu dobré a je možnost z něj dosáhnout na stupně vítězů.

Abychom na ně ale dosáhli, budeme muset tvrdě bojovat, musíme být připraveni na všechno, protože ačkoliv je Mercedes velmi rychlý, v posledních závodech jsme viděli, že mají také jisté problémy se spolehlivostí.”

Druhý jezdec Ferrari Kimi Räikkönen vystartuje z osmé pozice. „Bylo to dobré. Podmínky byly docela obtížné a ve svém posledním rychlém kole jsem rovněž udělal několik chyb. Hodně o tom zítra rozhodne počasí. Doufám, že jsme udělali dobrá rozhodnutí a dosáhneme solidního výsledku.”

Letošní kvalifikace Ferrari

Jezdec Body AU MY BH CN ES MC CA AT GB DE HU BE
Fernando Alonso 6,83 5 4 10 5 7 5 7 4 19 7 5 4
Kimi Raikkonen 10,16 12 6 6 11 6 6 10 8 20 12 17 8
Další článek: Piloti Williamsu doplatili zejména na velký provoz a nezahřáté pneumatiky

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.