Alonsa čeká asi nejdelších 55 kol v životě, šance na titul je velká

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ - Fernando Alonso bude mít v zítřejším finále sezony titul ve svých rukou. V kvalifikaci na velkou cenu v Abú Zabí se umístil třetí.
Alonsa čeká asi nejdelších 55 kol v životě, šance na titul je velká

Jeho nejbližší soupeř Mark Webber startuje až pátý. Sebastian Vettel je na pole position, ale ani to by mu za těchto okolností na vítězství v šampionátu nestačilo.

Španěl se snaží zůstat soustředěný. Ještě se může pokazit tisíc věcí. „Jsme více méně pořád tam, kde jsme byli před prvním tréninkem. Může se stát cokoliv. Třeba v Koreji byl Red Bull velice rychlý a přišel o všechno kvůli mechanické závadě, v Brazílii zase byly problémy v boxech,“ vypočítává Alonso.

U Ferrari musí být zítra všechno perfektní. „V první zatáčce šampionát nevyhrajeme, tam ho můžeme jenom ztratit. Potřebujeme zajet 55 kol bez jakýchkoliv problémů. Bude to těžký a dlouhý závod, ale máme silnou pozici,“ poznamenal Španěl.

Alonso se v první části kvalifikace dlouho přetahoval s Hamiltonem a Vettelem o nejlepší čas. Minisouboj nakonec vyhrál. Z druhé části už ale postupoval šestý a ve třetí ho v prvním kole zdržel provoz na trati. Chvíli před koncem kvalifikace byl pátý, až posledním kolem přeskočil Jensona Buttona a Webbera. „Jel jsem na hraně, třetí místo je skvělé,“ zhodnotil Alonso.

Massa: Problémy a zase problémy

Felipe Massa zajel v kvalifikaci šestý nejrychlejší čas a neobešlo se to bez potíží. „Je to škoda, mohl jsem dopadnout líp,“ poznamenal.

V nájezdu do posledního kola druhé části se v páté zatáčce málem srazil s Hamiltonem. Brit jel pomaleji a Brazilec ho chtěl předjet, Hamilton si ho ale nevšiml a vjel s ním do zatáčky kolo na kolo.

Jejich ‚souboj‘ odnesl sloupek s kamerou, kterou porazil Hamilton, když říznul levotočivou zatáčku přes obrubník. Brit v první chvíli hlásil do boxů, že se ho Massa pokusil vytlačit z trati, na což Brazilec reagoval poznámkou, že se Hamilton asi zbláznil.

„Tak zaprvé, (Hamilton) byl na úplně špatné straně trati a nenechal mě jet. Pak se snažil nacpat do zatáčky. V ideální stopě jsem byl já,“ řekl Massa. Komisaři nakonec situaci vyhodnotili jen jako incident.

Podruhé se Brazilec s Britem potkali na samém konci kvalifikace ve čtrnácté zatáčce, také v nájezdu do posledního rychlého kola. Hamilton náhle zpomalil, čímž zbrzdil Massu za sebou. Další čas pak pilot Ferrari ztratil, když před sebe pouštěl kolegu Alonsa.

Do rychlého kola proto Massa najížděl v poslední vteřině. Sám jezdec si dokonce myslel, že už to nestihl, a tak na to pořádně šlápl až se zpožděním. Výsledný čas by mu na zlepšení nestačil, a tak ho tým zavolal do boxů.

Diskuze (96) Další článek: Soutěž o hodinky Vitalije Petrova má svého vítěze
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10