Allison zůstává u Lotusu, konkurencí se zlákat nenechal

Technický ředitel Lotusu James Allison není ochotný zúčastnit se případného přestupového kolotoče, který by roztočil Paddy Lowe.
Allison zůstává u Lotusu, konkurencí se zlákat nenechal

McLarenu podle všeho stále hrozí, že ho opustí jeho technický šéf Lowe a zamíří do Mercedesu. McLaren se proto zajímal, jestli by na jeho místo mohl získat Allisona, o kterého se ucházelo i Ferrari.

"Je to na něm, ale podle toho, co vím, bude v roce 2013 určitě s námi," komentoval šéf Lotusu Eric Boullier pro Autosport. "Má styl řízení, který by některé týmy chtěly zkopírovat, týmu přinesl samozřejmě hodně."

"Hodně lidí tady mu důvěřuje, je to tak protože dobře komunikuje, dobře koordinuje, má velmi dobré technické dovednosti a dobrou vizi. Pro tuto organizaci je velmi důležitý."

Allison údajně rád zůstane u Lotusu, pokud tým bude mít dostatečný rozpočet pro boj o přední místa. "Nevidím důvod, proč ne. Odsouhlasené rozpočty pro tento rok jsou technicky větší než loni, takže pokud postavíme dobré auto, tak nevidím důvod, proč ne," odpověděl enstonský technický ředitel na otázku, zda věří, že Lotus bude mít dostatečný rozpočet na splnění cíle, kterým je posun na třetí či lepší pozici v šampionátu týmů.

Další článek: Tým HRT možná svého kupce nakonec najde

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen