Allison zůstává u Lotusu, konkurencí se zlákat nenechal

Technický ředitel Lotusu James Allison není ochotný zúčastnit se případného přestupového kolotoče, který by roztočil Paddy Lowe.
Allison zůstává u Lotusu, konkurencí se zlákat nenechal

McLarenu podle všeho stále hrozí, že ho opustí jeho technický šéf Lowe a zamíří do Mercedesu. McLaren se proto zajímal, jestli by na jeho místo mohl získat Allisona, o kterého se ucházelo i Ferrari.

"Je to na něm, ale podle toho, co vím, bude v roce 2013 určitě s námi," komentoval šéf Lotusu Eric Boullier pro Autosport. "Má styl řízení, který by některé týmy chtěly zkopírovat, týmu přinesl samozřejmě hodně."

"Hodně lidí tady mu důvěřuje, je to tak protože dobře komunikuje, dobře koordinuje, má velmi dobré technické dovednosti a dobrou vizi. Pro tuto organizaci je velmi důležitý."

Allison údajně rád zůstane u Lotusu, pokud tým bude mít dostatečný rozpočet pro boj o přední místa. "Nevidím důvod, proč ne. Odsouhlasené rozpočty pro tento rok jsou technicky větší než loni, takže pokud postavíme dobré auto, tak nevidím důvod, proč ne," odpověděl enstonský technický ředitel na otázku, zda věří, že Lotus bude mít dostatečný rozpočet na splnění cíle, kterým je posun na třetí či lepší pozici v šampionátu týmů.

Další článek: Tým HRT možná svého kupce nakonec najde

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.