Allison: Titánské investice Ferrari do aerodynamického tunelu nesou ovoce

Technický ředitel Ferrari James Allison se raduje z nástrojů, které má v Maranellu k dispozici pro vývoj letošního a budoucích vozů.
Allison: Titánské investice Ferrari do aerodynamického tunelu nesou ovoce

Téměř celý loňský rok se muselo Ferrari obejít bez vlastního aerodynamického tunelu, důvodem byla rozsáhlá modernizace. Ta skončila loni na podzim a Allison je s ní spokojený.

"Ferrari udělalo titánskou investici do aerodynamického tunelu a my máme to štěstí, že teď sklízíme ovoce tohoto vylepšení," uvedl pro Autosport. "Bude to fungovat extrémně dobře v příštích letech. Takže jsem s tím velmi spokojený."

"Mám to štěstí, že jsem přišel k Ferrari v době, kdy dědím obrovské množství práce z budování základů, kterou odvedl Pat (Fry) v minulých několika letech."

"Budoval nástroje a infrastrukturu u Ferrari, aby z něj udělal tým, který může bojovat na samém čele startovního roštu."

A pro Ferrari nemůže být cílem nic jiného než vítězství v šampionátu. Prezident automobilky Luca di Montezemolo dal jasně najevo, že už ho druhá místa nebaví. Tým je proto pod rostoucím tlakem.

"Hodně jsme vylepšili mnoho našich nástrojů a vybavení, abychom měli všechno co nejlepší. Víme, že to bude těžká výzva, ale těžké to bude pro všechny," komentoval šéf stáje Stefano Domenicali.

"Můj styl znáte, moc nemluvím a řeším fakta. Ale nastal čas ukázat, co naši lidé umí."

Další článek: Ecclestone: U dvojitých bodů můžeme jednat jen o jejich rozšíření

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10