Allison: Kimiho problémy se brzy vyřeší

Technický ředitel Ferrari před Španělskem chválí oba své piloty a komentuje aktuální formu Ferrari.
Allison: Kimiho problémy se brzy vyřeší

James Allison je rád, že se formule 1 konečně dostává na starý kontinent. Evropské závody jsou pro členy týmu mnohem lépe snesitelné, logistika je jednodušší, nemusíte vstřebávat časový posun a závodní víkend trvá kratší dobu. Na druhou stranu je to jen další závod v řadě.

Allison si pokládá řečnickou otázku, ve které se ptá, co stálo za výrazným posunem scuderie mezi závody v Bahrajnu a Číně. Podle jeho názoru za lepší formou může rozdílná charakteristika okruhů ale především zlepšující se forma Ferrari.

„Klíčem k úspěšné sezóně je neustále zlepšovat auto v každém závodě. Pokud se nám to podaří a přineseme smysluplné množství výkonu pro každý závod, budeme se postupně dostávat vpřed”, říká na webu Ferrari Allison a současně také chválí oba své piloty.

„U Fernanda vidíme mimořádnou úroveň výkonu. Dokáže získat bod z každé příležitosti. Kimi pracuje velmi dobře s týmem, spolupracuje s inženýry a pomáhá zlepšovat vůz. Jsem si jistý, že brzy uvidíme i výsledky na trati.”

Další článek: Renault: Španělsko a Monako přežijeme, Kanada bude klíčová

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10