Allison: Kimiho problémy se brzy vyřeší

Technický ředitel Ferrari před Španělskem chválí oba své piloty a komentuje aktuální formu Ferrari.
Allison: Kimiho problémy se brzy vyřeší

James Allison je rád, že se formule 1 konečně dostává na starý kontinent. Evropské závody jsou pro členy týmu mnohem lépe snesitelné, logistika je jednodušší, nemusíte vstřebávat časový posun a závodní víkend trvá kratší dobu. Na druhou stranu je to jen další závod v řadě.

Allison si pokládá řečnickou otázku, ve které se ptá, co stálo za výrazným posunem scuderie mezi závody v Bahrajnu a Číně. Podle jeho názoru za lepší formou může rozdílná charakteristika okruhů ale především zlepšující se forma Ferrari.

„Klíčem k úspěšné sezóně je neustále zlepšovat auto v každém závodě. Pokud se nám to podaří a přineseme smysluplné množství výkonu pro každý závod, budeme se postupně dostávat vpřed”, říká na webu Ferrari Allison a současně také chválí oba své piloty.

„U Fernanda vidíme mimořádnou úroveň výkonu. Dokáže získat bod z každé příležitosti. Kimi pracuje velmi dobře s týmem, spolupracuje s inženýry a pomáhá zlepšovat vůz. Jsem si jistý, že brzy uvidíme i výsledky na trati.”

Další článek: Renault: Španělsko a Monako přežijeme, Kanada bude klíčová

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen