Allison: Kimiho problémy se brzy vyřeší

Technický ředitel Ferrari před Španělskem chválí oba své piloty a komentuje aktuální formu Ferrari.
Allison: Kimiho problémy se brzy vyřeší

James Allison je rád, že se formule 1 konečně dostává na starý kontinent. Evropské závody jsou pro členy týmu mnohem lépe snesitelné, logistika je jednodušší, nemusíte vstřebávat časový posun a závodní víkend trvá kratší dobu. Na druhou stranu je to jen další závod v řadě.

Allison si pokládá řečnickou otázku, ve které se ptá, co stálo za výrazným posunem scuderie mezi závody v Bahrajnu a Číně. Podle jeho názoru za lepší formou může rozdílná charakteristika okruhů ale především zlepšující se forma Ferrari.

„Klíčem k úspěšné sezóně je neustále zlepšovat auto v každém závodě. Pokud se nám to podaří a přineseme smysluplné množství výkonu pro každý závod, budeme se postupně dostávat vpřed”, říká na webu Ferrari Allison a současně také chválí oba své piloty.

„U Fernanda vidíme mimořádnou úroveň výkonu. Dokáže získat bod z každé příležitosti. Kimi pracuje velmi dobře s týmem, spolupracuje s inženýry a pomáhá zlepšovat vůz. Jsem si jistý, že brzy uvidíme i výsledky na trati.”

Diskuze (15) Další článek: Renault: Španělsko a Monako přežijeme, Kanada bude klíčová
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".