Allianz a Formule 1 – dlouholeté partnerství

Nová sezóna závodů Formule 1 se blíží a o slovo se jako každoročně hlásí stáj Mercedes, jejíž konstruktérské zlepšováky a traťové výkony si od roku 2011 vychutnáváme i díky sponzoringu ze strany pojišťovny Allianz.
Allianz a Formule 1 – dlouholeté partnerství

Podívejte se s námi na stručnou historii spolupráce rychlých vozů stájí F1 a Allianz - jednoho z nejvýznamnějších hráčů na trhu pojišťovnictví.

Začátky sponzoringu
Pojišťovna Allianz se začala o závodní okruhy F1 zajímat na konci 20. století a v roce 2000 se stala patronem stáje Williams. Sponzorování Formule 1 se zdálo jako výborný prostředek k podtrhnutí aktivit pro zlepšení bezpečnosti provozu, ve kterých se Allianz v návaznosti na širokou nabídku pojistných produktů pro automobily angažuje. Není bez zajímavosti, že právě poznatky nasbírané během bezpečnostní přípravy vozů F1, jsou následně zaváděny do sériové výroby osobních aut.

V roce 2010 dostala Allianz své logo i na formulácké „Servis car“ a „Medical car“, což se zatím žádnému sponzorovi nepodařilo. „Důrazem na bezpečnost při řízení chceme snížit počet havárií a v konečném důsledku i škod,“ řekl tehdy Joseph K. Gross, šéf celosvětového oddělení Marketingu Allianz SE. Představitelé Allianz opravdu svůj zájem o bezpečnost nepředstírají, neboť společnost provozuje od roku 1971 v Mnichově vlastní výzkumné centrum pro silniční bezpečnost.

Stáj Williams s motory BMW se za éru spolupráce s Allianz dostala nejvýše na druhé místo v soutěži GP v ročnících 2002 a 2003. Pro rok 2006 se karosérie Williams kompletně zahalila do bílé a tmavě modré barvy svého hlavního sponzora.

Od Williams k Mercedes
S návratem kdysi národní německé stáje Mercedes do Formule 1 v roce 2010, po dlouhém období v roli dodavatele motorů, se ke značce přimknula i původně německá Allianz. 1. února 2011 se ve španělské Valencii uskutečnily první testy týmu MERCEDES GP PETRONAS pod patronací Allianz, na nichž se představili piloti Michael Schumacher a Nico Rosberg. Logo Allianz si našlo cestu na zásadní bezpečnostní prvky ve vozidle, jako jsou pásy a ochranný systém hlavy a krční páteře. Stáj toho roku získala 4. místo v poháru konstruktérů a následující rok místo 5.

Na podzim 2012 bylo oznámeno angažmá Lewise Hamiltona pro sezónu 2013, který se tak nově stal stájovým parťákem Rosberga. Letošní první závod GP Austrálie po předsezónních testech v Barceloně propukne 7. 3. 2013 na okruhu v Melbourne a stáj Mercedes i díky Allianz do poslední chvíle piluje výkonnost a vlastnosti svého letošního modelu.

Další článek: Sutil teď sní o prvním umístění na stupních vítězů