Alguersuari: U Red Bullu jsou spokojení, ostatní mě nezajímají

Nejmladší pilot formule 1 si s kritikou starosti nedělá.
Debut nejmladšího pilota v historii formule 1 Jaimeho Alguersuariho vyvolal až překvapivě velkou vlnu nevole, španělský jezdec ale velmi dobře obstál a v závodě dokonce porazil svého týmového kolegu Buemiho.

U Red Bullu jsou proto spokojení a Alguersuari říká, že je to jediná věc, která je pro něj důležitá. "Christian (Horner) mi včera pogratuloval. Dr. Marko, Franz (Tost), všichni v týmu jsou spokojení. Já jsem také spokojený. Vůbec mě nezajímá, co říkají ostatní," uvedl.

"Než jsem v pátek nastoupil do tréninku, všichni o mně mluvili opravdu špatně, ale mně je to jedno. Jen dělám, co umím."

Jelikož Alguersuari neměl možnost před Grand Prix Maďarska ve voze formule 1 řádně testovat, měl za úkol se především učit, o výsledky nebo časy na kolo vůbec nešlo.

"Jen jsem se snažil najít si na trati své tempo, jet konzistentně a nedělat chyby. To byl cíl pro tento víkend a všichni to tak chtěli, hlavně Toro Rosso a Red Bull," řekl Alguersuari.

"Všichni to po mně chtěli a podařilo se nám splnit cíl, což bylo dokončit závod a neudělat chybu."

Kritika se na Alguersuariho snášela především kvůli jeho nulovým zkušenostem. Kritici ovšem přiznali, že za tento stav může hlavně zákaz testování, který platí od začátku sezóny.

V rámci pravidel pro příští rok proto týmy jednají o větším prostoru pro nováčky, aby omezené testování nebránilo jejich vstupu do formule 1.
Další článek: Čerstvé info z Budapešti: Massův stav se zlepšil

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.