Alguersuari splnil cíl dojet závod

Buemi přiznal, že dnes udělal moc chyb.

Jezdci Toro Rosso se v cíli Velké ceny Maďarska seřadili na patnáctém a šestnáctém místě. Nejmladší nováček historie formule 1 Španěl Jaime Alguersuari porazil svého týmového kolegu Sébastiena Buemiho.

Alguersuari byl moc rád, že závod dokončil. "Posledních pět kol bylo po fyzické stránce velmi náročných. Poznal jsem, že je těžké udržet rychlost, ale jsem velmi spokojen," pochvaloval si. "Patnácté místo není tak špatné, ale mým hlavním cílem bylo odjet bezchybně všech sedmdesát kol. Hodně jsem se naučil, ale musím říct, že je tu několik aspektů, které mě nutí říct, že formule jedna je sakra těžká."

Buemi měl určitě vyšší cíle a po závodě neskrýval své zklamání. "Udělal jsem hodně chyb, se svým výkonem nejsem vůbec spokojen," přiznal Švýcar, kterému nevyšel tah startovat na tvrdších pneumatikách. "Ztratil jsem na startu několik míst a dostal se mezi ostatní vozy. Auto bylo dobré, jak jsme ukázali v kvalifikaci, ale dnes jsem dělal chyby." Za jedinou pozitivní věc označil Buemi skutečnost, že nové úpravy na autě přinesly zlepšení.

Šéf týmu Franz Tost pochválil Alguersuariho za to, že dokončil svůj první závod. "Během víkendu se hodně naučil. To byl náš hlavní cíl. Budeme potřebovat další dva závody, po kterých očekávám, že by se mohl dostat do druhé části kvalifikace," věří. "Bohužel Sébastien poškodil pravou stranu předního křídla a tím ztratil výkon."

Právě inovaci předního křídla chystá italský tým na nadcházející Velkou cenu Evropy ve Valencii.

Další článek: Fisichella byl spokojen s rychlostí ve druhém stintu

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00