Alguersuari si v Koreji připadal jako ve ferrari, mclarenu nebo red bullu

Jaime Alguersuari se domnívá, že Toro Rosso udělalo na Jeongamu velký krok vpřed se svým vozem. Zlepšení bylo tak velké, že lepší monopost formule 1 Španěl nikdy neřídil.
Alguersuari si v Koreji připadal jako ve ferrari, mclarenu nebo red bullu

Alguersuari v Koreji vyrovnal svůj dosavadní nejlepší výsledek kariéry, když dojel do cíle na sedmém místě. "Je to poprvé za celou sezónu, co jsem opravdu šťastný, hrdý a spokojený s prací, kterou jsem odvedl, ale především s celým týmem Toro Rosso a mým vozem," řekl.

"Jsem mladý, je mi 21 let, ale nejsem hloupý. Rozdíly mezi jezdci dělají ve formuli 1 vozy. Všichni sníme o tom, že budeme mít nejlepší auto, chceme mít Vettelovo auto, ale nakonec musíme jezdit s tím, co máme. Dnes můžu s hrdostí říct, že jsem měl nejlepší toro rosso ve svém životě. Dnes chci říct, že jsem byl dobrý díky Toro Rosso."

V korejském závodě za sebou Alguersuari dokonce nechal jeden vůz top týmu, když v posledním kole předjel Nica Rosberga z Mercedesu GP.

"V jistých chvílích jsem měl v závodě dojem, jako že řídím ferrari, mclaren nebo red bull," pokračoval. "V posledním stintu jsem za sebou nedokázal udržet Fernanda, po posledním přezutí byl v každém kole rychlejší o pár desetin. Ale moje toro rosso bylo na stejné úrovni jako mercedes Nica Rosberga, což je jezdec, ke kterému mám velký respekt a obdivuji ho."

Forma italského týmu povzbudila Alguersuariho pro zbytek sezóny. Jelikož věří, že si ho tým ponechá i v příštím roce, nadšený je i s ohledem na sezónu 2012.

"Pro tým a sebe jsem získal šest zlatých bodů, ale to nejlepší teprve přijde," prohlásil. "Jsem si téměř jistý, že Toro Rosso přišlo na jisté věci, které jsou skvělé, když je správně použijete. V Grand Prix Indie, Abú Zabí a Brazílie na tom budeme ještě lépe. V Koreji se mi díky Toro Rosso dařilo a myslím, že jsme udělali skok vpřed. Jsem nadšený, protože bychom mohli mít příští rok skvělé auto."

Další článek: Příští rok ve formuli 1 neskončím, naznačil Webber

Témata článku: