Alguersuari si je jistý, že se příští rok vrátí do formule 1

Bývalý pilot Toro Rosso Jaime Alguersuari se připravuje na druhou kariéru ve formuli 1. Testuje a komentuje, aby se mohl příští rok vrátit na startovní rošt.
Alguersuari si je jistý, že se příští rok vrátí do formule 1

Alguersuari skončil v Grand Prix loni po dvou a půl letech ve službách týmu Toro Rosso. Prosincové propuštění nečekal, takže neměl připravené záložní řešení. Nakonec získal místo jako spolukomentátor BBC a testovací jezdec Pirelli.

Španělský jezdec je však přesvědčený, že mimo závodní kokpit zůstane jen letos. "Jsem si stoprocentně jistý, že se vrátím v roce 2013," řekl pro Mundo Deportivo. "A až se vrátím, budu mnohem silnější než v roce 2011, tím jsem si jistý."

Alguersuari věří, že pro letošní rok zvolil to nejlepší řešení. "Se vší úctou, kdybych šel do jakéhokoliv týmu, moje kariéra by byla mrtvá a neměl bych už žádné možnosti, možná tak DTM a cestovní vozy. To můžu udělat, až mi bude 35, ne když mi je 22."

Jako třetí jezdec by si totiž Alguersuari letos moc nezajezdil, pokud by neměl štěstí na stáj, která nechává svého záložníka jezdit v trénincích. Když testuje pro Pirelli, udržuje se v kondici a hodně se učí. A role televizního komentátora je také užitečná.

"V paddocku jsem se (letos) setkal s více lidmi, než za předchozí dva a půl roku, a to je velmi důležité," upozornil. "Teď můžu bez problémů vstoupit do garáže jakéhokoliv týmu, všichni mě vítají. Když jsem patřil k Red Bullu jako jezdec, nikdy jsem nemluvil třeba s Martinem Whitmarshem nebo lidmi od Lotusu, takže mi role komentátora otevírá dveře."

Další článek: S Bridgestony nebo Micheliny by letos byly stejné problémy, míní Räikkönen

18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.
13. října | Zasedla Komise F1. Měla jednat o zákazu zahřívacích dek, ale o tom se oficiální zápis nezmiňuje. Projednala kalendář, nebo zadala Sportovnímu poradnímu výboru, aby řešil pravidla ohledně zkrácených závodů (reakce na Spa).