Alguersuari si je jistý, že se příští rok vrátí do formule 1

Bývalý pilot Toro Rosso Jaime Alguersuari se připravuje na druhou kariéru ve formuli 1. Testuje a komentuje, aby se mohl příští rok vrátit na startovní rošt.
Alguersuari si je jistý, že se příští rok vrátí do formule 1

Alguersuari skončil v Grand Prix loni po dvou a půl letech ve službách týmu Toro Rosso. Prosincové propuštění nečekal, takže neměl připravené záložní řešení. Nakonec získal místo jako spolukomentátor BBC a testovací jezdec Pirelli.

Španělský jezdec je však přesvědčený, že mimo závodní kokpit zůstane jen letos. "Jsem si stoprocentně jistý, že se vrátím v roce 2013," řekl pro Mundo Deportivo. "A až se vrátím, budu mnohem silnější než v roce 2011, tím jsem si jistý."

Alguersuari věří, že pro letošní rok zvolil to nejlepší řešení. "Se vší úctou, kdybych šel do jakéhokoliv týmu, moje kariéra by byla mrtvá a neměl bych už žádné možnosti, možná tak DTM a cestovní vozy. To můžu udělat, až mi bude 35, ne když mi je 22."

Jako třetí jezdec by si totiž Alguersuari letos moc nezajezdil, pokud by neměl štěstí na stáj, která nechává svého záložníka jezdit v trénincích. Když testuje pro Pirelli, udržuje se v kondici a hodně se učí. A role televizního komentátora je také užitečná.

"V paddocku jsem se (letos) setkal s více lidmi, než za předchozí dva a půl roku, a to je velmi důležité," upozornil. "Teď můžu bez problémů vstoupit do garáže jakéhokoliv týmu, všichni mě vítají. Když jsem patřil k Red Bullu jako jezdec, nikdy jsem nemluvil třeba s Martinem Whitmarshem nebo lidmi od Lotusu, takže mi role komentátora otevírá dveře."

Další článek: S Bridgestony nebo Micheliny by letos byly stejné problémy, míní Räikkönen

22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.
21. února | Latifiho dnes podle Williamsu zastavil senzor.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00