Alguersuari se ve formuli 1 udrží jako spolukomentátor v rádiu

Jaime Alguersuari odmítá definitivně vzdát kariéru ve formuli 1, proto si našel způsob, jak zůstat v paddocku. Do kokpitu se chce jednoho dne vrátit.
Alguersuari se ve formuli 1 udrží jako spolukomentátor v rádiu

Alguersuari se ocitl po dvou a půl letech závodění pro Toro Rosso bez místa. Tvrdí však, že to tak navzdory rozchodu s Red Bullem dopadnout nemuselo. "V Sao Paulu (při loňské GP Brazílie) jsem měl nabídky na závodění ve formuli 1 v roce 2012," řekl pro BBC. "Ale sezónu jsem měl dobrou, já i tým jsme byli spokojeni a hovořili jsme o změnách pro letošní sezónu. Neměli jsme podepsanou smlouvu, ale ústně to bylo uzavřené."

Nabídky od konkurence proto odmítl a věřil, že setrvá u Toro Rosso. To se ale nestalo a v polovině prosince byl propuštěn. V tu dobu ovšem bylo už pozdě na jednání o sedačce u jiného týmu.

"Nebyly to hezké Vánoce, ale ani ne tak těžké, jak si všichni myslí," pokračoval. "Znám filozofii Red Bullu a oni vždy pracovali s tímto extra tlakem, vždy po vás chtějí něco, co nemůžete dokázat.  Vyhrát (loni) s Toro Rosso, na to zapomeňte. Víc jsem udělat nemohl. Odvedl jsem maximum. Sezóna byla úžasná a tým odvedl dobrou práci. Získali jsme maximum."

Nakonec jedenadvacetiletý Španěl zakotvil u BBC. V rádiu 5 bude působit jako spolukomentátor formule 1. "Nevěděl jsem, co budu dělat, takže být tady je pro mě dobré," vysvětloval. "Udrží mě to ve formuli 1, získám další zkušenosti ve formuli 1, ale samozřejmě bych raději ve formuli 1 jezdil."

Podle Alguersuariho je tato cesta nejlepší. Musí si udržet co nejtěsnější kontakt s paddockem a týmy. Závodění v jiné sérii by neposloužilo jeho cílům. "Ne, to by mě odtáhlo od formule 1. Pracuji v rádiu a odjedu pár závodů na motokárách, abych si udržel kondici. Hovořil jsem o tom s několika top týmy a shodli jsme se na tom. Závodit jinde by znamenalo začít jinou kariéru. Bylo by to dělání něčeho, co není formule 1."

Diskuze (8) Další článek: Prezident Ferrari: Jestli jsme opravdu pozadu, budu chtít odpovědi
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00