Alguersuari se ve formuli 1 udrží jako spolukomentátor v rádiu

Jaime Alguersuari odmítá definitivně vzdát kariéru ve formuli 1, proto si našel způsob, jak zůstat v paddocku. Do kokpitu se chce jednoho dne vrátit.
Alguersuari se ve formuli 1 udrží jako spolukomentátor v rádiu

Alguersuari se ocitl po dvou a půl letech závodění pro Toro Rosso bez místa. Tvrdí však, že to tak navzdory rozchodu s Red Bullem dopadnout nemuselo. "V Sao Paulu (při loňské GP Brazílie) jsem měl nabídky na závodění ve formuli 1 v roce 2012," řekl pro BBC. "Ale sezónu jsem měl dobrou, já i tým jsme byli spokojeni a hovořili jsme o změnách pro letošní sezónu. Neměli jsme podepsanou smlouvu, ale ústně to bylo uzavřené."

Nabídky od konkurence proto odmítl a věřil, že setrvá u Toro Rosso. To se ale nestalo a v polovině prosince byl propuštěn. V tu dobu ovšem bylo už pozdě na jednání o sedačce u jiného týmu.

"Nebyly to hezké Vánoce, ale ani ne tak těžké, jak si všichni myslí," pokračoval. "Znám filozofii Red Bullu a oni vždy pracovali s tímto extra tlakem, vždy po vás chtějí něco, co nemůžete dokázat.  Vyhrát (loni) s Toro Rosso, na to zapomeňte. Víc jsem udělat nemohl. Odvedl jsem maximum. Sezóna byla úžasná a tým odvedl dobrou práci. Získali jsme maximum."

Nakonec jedenadvacetiletý Španěl zakotvil u BBC. V rádiu 5 bude působit jako spolukomentátor formule 1. "Nevěděl jsem, co budu dělat, takže být tady je pro mě dobré," vysvětloval. "Udrží mě to ve formuli 1, získám další zkušenosti ve formuli 1, ale samozřejmě bych raději ve formuli 1 jezdil."

Podle Alguersuariho je tato cesta nejlepší. Musí si udržet co nejtěsnější kontakt s paddockem a týmy. Závodění v jiné sérii by neposloužilo jeho cílům. "Ne, to by mě odtáhlo od formule 1. Pracuji v rádiu a odjedu pár závodů na motokárách, abych si udržel kondici. Hovořil jsem o tom s několika top týmy a shodli jsme se na tom. Závodit jinde by znamenalo začít jinou kariéru. Bylo by to dělání něčeho, co není formule 1."

Další článek: Prezident Ferrari: Jestli jsme opravdu pozadu, budu chtít odpovědi

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00