Alguersuari se chystá na návrat do závodní sedačky

Jaime Alguersuari se nesmířil s koncem kariéry a aktivně připravuje svůj návrat v příštím roce. Jeho šance se zdají být relativně velké.
Alguersuari se chystá na návrat do závodní sedačky

Podle Autosportu se Alguersuarimu daří dávat dohromady nemalou finanční podporu sponzorů, takže je jeho vyjednávací pozice ve vztahu k příští sezóně poměrně silná.

Mezi týmy, o které se v souvislosti se svým návratem do závodů zajímá, patří Force India, Williams a Sauber. V Hinwilu by se údajně mohlo uvolnit místo Kamuje Kobajašiho.

Trh s jezdci ale zatím stále stojí víceméně na místě a čeká se, jak se uzavřou sestavy top týmů. První krok udělal tento týden Mark Webber, když prodloužil s Red Bullem. Teď zbývá dořešit budoucnost Hamiltona, Schumachera a Massy.

Alguersuari závodil do konce loňské sezóny pro Toro Rosso. Po dvou a půl letech působení u italské stáje místo ztratil a pro letošní rok se spokojil s pozicí testovacího jezdce Pirelli a spolukomentátora BBC.

Další článek: Ma Qing Hua psal v Silverstonu historii

18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.
13. října | Zasedla Komise F1. Měla jednat o zákazu zahřívacích dek, ale o tom se oficiální zápis nezmiňuje. Projednala kalendář, nebo zadala Sportovnímu poradnímu výboru, aby řešil pravidla ohledně zkrácených závodů (reakce na Spa).